WIGROSFERA 2023 | dzień 1

FESTIWAL WIGROSFERA TO DŹWIĘKOWA ODPOWIEDŹ NA NATURALNĄ LUDZKĄ POTRZEBĘ OBCOWANIA Z NATURĄ I KULTURĄ. TO WYDARZENIE NIETUZINKOWE, JEDYNE W SWOIM RODZAJU, ŁĄCZĄCE KULTURĘ WYSOKĄ Z PIĘKNEM I WALORAMI TURYSTYCZNYMI SUWALSZCZYZNY.

Czwarta edycja festiwalu odbędzie się 14 i 15 lipca 2023 na terenie Wigierskiego Parku Narodowego oraz w Suwałkach. Gwiazdą festiwalu będzie cudowne dziecko skrzypiec i niekwestionowany talent improwizatorski światowych scen – Adam Bałdych. Główna scena usytuowana będzie na plaży PTTK w Starym Folwarku z widokiem na jedno z najpiękniejszych polskich jezior – Wigry.

Szczegóły na https://wigrosfera.com/

W mieście Suwałki koncerty będą się odbywały w sali koncertowej Suwalskiego Ośrodka Kultury. W Suwalskim Ośrodku Kultury wystąpi Ptakova, alternatywna wokalistka nominowana do Fryderyka w kategorii fonograficzny debiut roku oraz awangardowy akordeonista Zbigniew Chojnacki.

14.07.2023, godzina 19.00

Sala Kameralna, bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie SOK i online

ptakova

ptakova po dłuższej przerwie powraca na scenę z nowym albumem, którego premiera już jesienią 2023 roku. Nowy materiał to mnóstwo wrażliwości, pianina przeplatanego syntezatorami, słonych łez i burzliwych harmonii. To album o wesołej dziewczynie z sercem często smutnym. Jest potężnie delikatnie i bardzo osobiście. Produkcją, kompozycjami i tekstami zajęła się sama ptakova i, jak mówi – chyba nigdy nie była aż tak blisko siebie, jak w trakcie pracy nad tą płytą. Na scenie pojawi się w duecie z Kacprem Budziszewskim, łącząc elektronikę i syntezatory z organicznością gitar i pianina.

ZBIGNIEW CHOJNACKI SOLO

Muzykę i dźwięki traktuje swobodnie i umownie.

,,Najważniejsze to brak zasad i brak oczekiwań.  To może być urocza piosenka pop, niebywale głośna mroczna ściana dźwięku, elektroakustyczna muzyka kameralna, piosenka ludowa, cokolwiek. Nie ma to kompletnie znaczenia. Jest to rodzaj sportu ekstremalnego jak skoki z budynków. Jeśli się tym zajmujesz to wiesz jak to robić, znasz narzędzia, ale nie masz stuprocentowej pewności że wszystko się uda i wyjdziesz z tego cało, ale chcesz to robić.’’ Każdy koncert jest zupełnie inny i jedynym stałym elementem jest instrumentarium.


Mecenasami wydarzenia są: Urząd Miejski w Suwałkach, Urząd Gminy Suwałki, Fundacja PZU.
Organizator: Fundacja ART – SOS Alicji Roszkowskiej, Stowarzyszenie NEO – ARTE.

Współorganizator: Suwalski Ośrodek Kultury


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją

Regulaminu imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>>

14 lipca 2023
19:00 — 21:00 (2h)

Imprezy plenerowe

Wszyscy

Link do wydarzenia