Tomasz Kierejsza

Tomasz Kierejsza – to muzyk, pedagog, pracujący i uczący muzyki w suwalskich szkołach oraz instruktor i opiekun pracowni i zespołów w Suwalskim Ośrodku Kultury. Jest organizatorem wielu imprez i koncertów bluesowych w Suwałkach (m.in. Suwalskie Spotkanie Bluesowe nad Czarną Hańczą, którego główną gwiazdą był Tadeusz Nalepa).

W programie: doskonalenie umiejętności gry na instrumentach klawiszowych i gitarze elektrycznej oraz basowej, akustycznej i solowej, a także na instrumentach perkusyjnych i harmonijce ustnej. Wykorzystanie efektów brzmieniowych do kreowania brzmienia zespołowego.  Nauka i doskonalenie śpiewu, nauka teoretycznych podstaw muzyki, doskonalenie umiejętności pracy w zespole.

Prowadzący: Tomasz Kierejsza

Kontakt: +48 87 563 85 47, tomasz.kierejsza@soksuwalki.eu

Miejsce: SOK, ul. Noniewicza 71, sala 214 

Dla kogo: młodzież i dorośli

Zajęcia są bezpłatne. Liczba miejsc w grupie ograniczona.

Inicjatorem powstania zespołu był Tomasz Kierejsza- pedagog i bluesman zafascynowany twórczością Tadeusza Nalepy. Ponieważ grupa na początku swojego istnienia składała się z uczniów szkół podstawowych pierwotną nazwą była nazwa Mała Akademia Bluesa. W zamyśle grupa miała promować tradycję bluesowych spotkań wśród młodych muzyków. Zespół powstał w 2021 r., działając na początku jako kwartet muzyczny. Obecnie członkowie grupy to już uczniowie szkół średnich. Zespół wielokrotnie występował na wielu koncertach i imprezach w naszym mieście: Dni Suwałk, Dzień bez Samochodu, koncertował na Bulwarach nad Czarną Hańczą i w parku Konstytucji 3 Maja, a także na comiesięcznych spotkaniach Muzyki Młodej Generacji jak i na obchodach 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury czy na 16. Suwałki Blues Festival.

Obecnie grupę tworzy pięciu muzyków. Skład zmienił się z początkiem września 2023 r. Młodzi muzycy w swoim repertuarze mają między innymi niezapomniane utwory zespołu Dżem oraz Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. Zespół kształci swe umiejętności w pracowni muzycznej Suwalskiego Ośrodka Kultury pod kierunkiem Tomasza Kierejszy.

Skład zespołu:
• Wiktor Wasilewski – instrumenty klawiszowe, gitara i wokal
• Patryk Kaszkiel– gitara
• Patryk Baranowski  – gitara basowa
• Jan Sawicki – perkusja

Chór CANTO działa już ponad 20 lat, pod batutą Tomasza Kierejszy.

W swoim repertuarze zespół ma pieśni kościelne w opracowaniu na 3 i 2 głosy, pieśni patriotyczne, piosenki ludowe także utwory muzyki klasycznej oraz popularne 2 – głosowe utwory o naszym regionie – Suwalszczyźnie.

Zespół wielokrotnie występował poza granicami naszego miasta oraz także w miastach zaprzyjaźnionych na Litwie. Często jest zapraszany do placówek oświatowych i miejskich: przedszkola, szkoły, DPS Kalina. Obecnie zespół liczy 23 uczestników.

Zapraszamy nowych miłośników śpiewu do miłego spędzania czasu razem z nami na próbach i spotkaniach organizowanych przez Chór Seniora Canto.

 

Formacja, która powstała po rozpadzie grupy Pancermałpa i odejściu jednego z braci z powodu wyjazdu na studia. Na przełomie września  i października 2023 roku, pozostali członkowie zespołu Sebastian Jasiński teraz lider i założyciel grupy oraz perkusista Krystian Pietkiewicz postanowili połączyć siły z istniejącym zespołem Akademia Bluesa, skąd też zasili swój skład z gitarzystą z w/w formacji oraz nową basistką utworzyli nowy band rockowo – bluesowy. Nadal komponują swoja muzykę autorską, piszą słowa do swoich utworów. Każdy z nich fascynuje się muzyką z lat 70 tych. Stąd taka różnorodność stylów muzycznych w ich autorskich kompozycjach.

Skład:

 • Franciszek Wiszniewski– gitara, wokal,
 • Krystian Pietkiewicz – perkusja,
 • Sebastian Jasiński – gitara, wokal

Nowa grupa muzyczna, z dużą ekspresją bardzo mocnej muzyki rockowej tzw. Indie rock oraz innych różnych odmian rocka co wyróżnia ten skład od innych zespołów z Pracowni Tomasza Kierejszy właśnie tym gatunkiem. W zespole są całkowicie nowe osoby, które dzięki staraniom lidera i założyciela zespołu tworzą tę formację. Grają tea covery polskich zespołów np: Mannam, Bajm, Perfect.

Skład zespołu:
• Zosia Truchan – wokal
• Kacper Olszewski – gitara
• Filip Baranowski  – gitara basowa
• Jan Sawicki – perkusja

To nowa grupa muzyczna, z dużą ekspresją bardzo mocnej muzyki rockowej z domieszką punka i trash metalu. Muzyka wyróżnia się wśród innych zespołów z Pracowni Tomasza Kierejszy właśnie tym gatunkiem.

 

Skład zespołu:

ZOSIA WASILEWSKA – perkusja

BŁAŻEJ ANDRYSZCZYK – gitara

RADEK SZYMANOWSKI gitara i wokal

PATRYK BARANOWSKI – gitara basowa

 

Platinum nowy zespół muzyczny o bardzo mocnym brzmieniu rockowo – metalowym.

Założycielem zespołu jest Bartek Piskorz, który jest wielkim fanem zespołu Metallica.

Od ponad 2 lat inspiruje się tym zespołem i w tej chwili gra większą cześć ich repertuaru.

Do zespołu szukał ludzi prawie rok bo nie łatwo  jest grać taką muzykę a jeszcze trudniej dobrze zaśpiewać. Wreszcie się udało zebrać skład, który już od miesiąca gra i ćwiczy w mojej pracowni muzycznej.

Skład zespołu Platinum:

Bartosz Piskorz – gitara prowadząca

Wiktor Wasilewski – gitara rytmiczna, wokal

Piotr Kozikowski – perkusja

Mariusz Biegasik – gitara basowa

Tomasz Kierejsza o sobie:

Na początku grudnia 2009  współpracuje z zespołem folkowym Shamrock.
Zespół ma na swym koncie nagrane 3 płyt, wielokrotnie uczestniczył na antenie TVP1 i TVP2, POLONIA: Kawa czy Herbata, Pytanie na śniadanie,w Teleekspressie zaprezentował swoje teledyski do utworów zespołu. Był gościem wielu audycji programów Polskiego Radia. W 2010 roku na antenie TVN z okazji dnia św. Patryka emitowany był koncert z pubu w Warszawie. Jednak największym wydarzeniem w historii zespołu była nominacja w roku 2003 do nagrody Fryderyk w kategorii ALBUM ROKU Etno/Folk za płytę Celtic. 
 
W tym też czasie dostaję też propozycję wspólnego grania z litewską grupą AGE, z którą współpracuje prawie 5 lat. Zespół jest aktywnym uczestnikiem wielu różnych projektów i festiwali na Litwie, w Niemczech, Norwegii, Polsce i Czechach. Formacje tą tworzyli wówczas muzycy z Mariampola i Kowna i naszego miasta. repertuar zespołu jest bardzo obszerny i dostosowany do gustów widowni. Repertuar grupy Age Project to głównie covery znanych, lubianych i często słuchanych zespołów oraz wykonawców takich jak: Bob Dylan, U2, Enrique Iglesias, Guns’n’roses, Eric Clapton, The Cure, Gothard, The Beatles, The Smokie, ale wykonuje także popularne utwory znanych litewskich artystów, także swoje autorskie kompozycje i przeboje polskie znanych wykonawców takich jak: Lady Punk, Dżem, Tadeusz Nalepa, Perfect, Budka Suflera i piosenki Maryli. Powstaje też obszerny program i projekt z utworami Tiny Turner. AGE Project jest częstym gościem w Suwałkach i uczestniczył w życiu kulturalnym naszego miasta jako zespół współpracujący z Suwalskim Ośrodkiem Kultury. Age Project wielokrotnie brał udział w takich imprezach odbywających się w naszym mieście jak: Pożegnanie i Przywitanie Lata, Zaduszki muzyczne, Dni Suwałk, otwarcie SOK. Jako formacja Bluessesion LT/PL występował dwukrotnie na Suwałki Blues Festival. Zespół cieszy się wielkim powodzeniem na Litwie. Koncertowaliśmy w pubach i na scenach Kowna, Alytusa, Mariampola, w Kłajpedzie, w Druskiennikach.
 
W roku 2019 wraz z żoną Beatą  założył formację swingowo-jazzową Goldies Oldies. W tym też roku dostaje propozycje współpracy z zespołem The Breakout, którego założycielem jest Zbyszek Wypych – legendany basista, który grał z Tadeuszem Nalepą w latach 70-tych. 
 
The Breakout to zespół, który kultywuje podstawę polskiego bluesa i big-bitu, ale grupa jak sama nazwa wskazuje, kontynuuje dzieło Nalepy w dzisiejszych realiach. Na koncercie wykonują znane przeboje ojca polskiego bluesa.
 
Cały urok i historię zespół tworzy dzięki współzałożycielowi i muzykowi zespołu Breakout: Zbyszkowi Wypychowi, znany i wybitny basista Breakoutu, należący  do krajowej czołówki basowych gitarzystów bluesowych i rockowych. W latach 70-tych staje się członkiem kultowej, określającej swoją stylistyką na długie lata nowy trend w naszej rodzimej muzyce rozrywkowej, blues-rock – grupy BREAKOUT. Koncerty w Polsce, wielomiesięczne trasy po ZSRR m.in. dwa tygodnie koncertów na stadionie Łuźniki w Moskwie udział w nagraniach radiowych, telewizyjnych i płytowych LP NOL i LP Żagiel Ziemi stanowią trwały akcent wiążący artystę z tym zespołem. W roku 2018 r zakłada grupę The Breakout, która nadal gra i propaguje muzykę ojca polskiego bluesa Tadeusza Nalepy. W roku 2019 zmienia się skład osobowy grupy i dostaję propozycję jako gitarzysta do współpracy w tym zespole.
 
W roku 2020 r jest pomysłodawcą i reaktywuje zespół w Szczecinie South Side Blues, z którym do dziś koncertuje. Formacja bluesowa reaktywowana po prawie 20 latach. Wcześniej powstała w Szczecinie w latach 90-tych. Zespół na swoim koncie miał kilka występów na scenach w Polsce: Szczecinie ,Poznaniu, Toruniu, Warszawie i w Niemczech. W roku 2019 postanowiłem wskrzesić grupę z powrotem na nowo i wrócić do aktywności muzycznej.
 
W swoim repertuarze mamy swoje kompozycje z tekstami i muzyką i moją aranżacją. Wykonujemy także obszerny materiał ze znanymi utworami Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej oraz zespołu Breakout. Oprócz tego gramy… znane i lubiane covery takich wykonawców jak: BB King, Stevie Ray Voughan, John Mayall, Erica Claptona, Rory Gallaghera, Allman Brothers Band, Gary Moora, ZZ Top.
 
Tomasz Kierejsza jest od początku istnienia Suwałki Blues Festivalu wielokrotnym gościem. W roku 2008, 2014, 2016, 2018 roku z zespołem Dreszcz, z zespołem The Breakout w 2021 roku, z zespołem South Side Blues w roku 2022 i na tegorocznym festiwalu w 2023 r.
 

Zespoły, które skończyły działalność w 2023 roku:

Zespół Cursed Knowledge to formacja muzyczna, grająca z dużą ekspresją bardzo mocny
rock, pop rock z domieszką metalu. Atmosfera, zapał, ogromna energia grupy i wreszcie
świetne wykonanie coverów, sprawiają, że brzmienie zespołu jest sugestywne i autentyczne.
Założycielem zespołu jest perkusista, Patryk Juchniewicz. Zespół powstał w 2019 r., a od
września 2020 r. szkoli swe umiejętności w pracowni muzycznej Suwalskiego Ośrodka Kultury
pod okiem Tomasza Kierejszy. Zgrany sekstet wystąpił podczas koncertów w ramach
cyklicznej imprezy Muzyka Młodej Generacji w SOK. Koncerty młodzi muzycy grali również w
suwalskich szkołach i pubach.
Zespół znalazł się w dwudziestce wyróżnionych w konkursie młodzieżowych zespołów
Rockowania 2022 organizowanym przez Podlaski Instytut Kultury.
Skład zespołu:
1. Patryk Juchniewicz – perkusja
2. Patryk Chmielewski – bas
3. Tyberiusz Błażewicz – gitara
4. Zofia Warczyńska – wokal
5. Wiktoria Suproń – wokal

Zespół Exitilium powstał 4 lata temu a założycielem i liderem zespłu jest Mateusz Nejman , wokalista i gitarzysta oraz kompozytor wiekszości autorskich utwrów zespołu. Formacja muzyczna, grająca z dużą ekspresją bardzo mocnyalternatywny metal oraz pop rock z domieszką punk rocka. Atmosfera, zapał, ogromna energia członków zespołu to widoczne elementy w czasie koncertów grupy. Utwory autorskie sprawiają, że brzmienie zespołu jest autentyczne i coraz bardziej doskonałe.
Zgrane trio współpracuje ze sobą juz ponad rok. Wystąpili podczas koncertu w ramach cyklicznej imprezy Muzyka Młodej Generacji. Zagrali też kilka koncertów w suwalskich szkołach i pubach.
Skład zespołu:
Mateusz Nejman – gitara i wokal
Tomasz Debski – gitara basowa
Filip Jasionowski – perkusja
 
 

Zespół Who Asked to formacja muzyczna, grająca z dużą ekspresją bardzo mocny
alternatywny metal oraz pop rock z domieszką punk rocka. Atmosfera, zapał, ogromna
energia członków zespołu i wreszcie świetne wykonanie coverów, oraz utworów autorskich
sprawiają, że brzmienie zespołu jest autentyczne i coraz bardziej doskonałe.
Zespół powstał w 2019 r. z inicjatywy perkusistki Gabrieli Cyran. Od września 2020 r. grupa
szkoli się pod okiem Tomasza Kierejszy w pracowni muzycznej Suwalskiego Ośrodka Kultury.
Zgrany sekstet wystąpił podczas koncertu w ramach cyklicznej imprezy Muzyka Młodej
Generacji. Zagrali też kilka koncertów w suwalskich szkołach i pubach.
Zespół znalazł się w dwudziestce wyróżnionych w konkursie młodzieżowych zespołów
Rockowania 2022 organizowanym przez Podlaski Instytut Kultury.
Skład zespołu:
1. Teberiusz Błażewicz – gitara
2. Mateusz Mielech – gitara
3. Paweł Panasiewicz – wokal
4. Filip Rafalski – wokal i skrzypce
5. Patryk Chmielewski – gitara basowa
6. Gabriela Cyran – perkusja

Zespół The Walls Will Collapse to formacja muzyczna, grająca z dużą ekspresją bardzo mocny trash metal z domieszką grunge’u. Atmosfera, zapał, ciężka praca członków zespołu i wreszcie świetne, autorskie riffy oraz utwory sprawiają, że jest to już dojrzała formacja.
Grupę tworzą suwalscy licealiści. Zespół powstał w 2021 r. z inicjatywy wokalisty, Konrada Barszczewskiego. Mieliśmy okazję usłyszeć ich podczas koncertu w ramach cyklicznej imprezy Suwalskiego Ośrodka Kultury „Muzyka Młodej Generacji”. Na koncie mają też wystąpienia w suwalskich szkołach i pubach. Zespół znalazł się w dwudziestce wyróżnionych w konkursie młodzieżowych zespołów Rockowania 2022 organizowanym przez Podlaski Instytut Kultury.
Skład zespołu:
• Adam Jankowski – perkusja
• Mateusz Mielech – gitara prowadząca
• Jakub Kołakowski – gitara i wokal
• Jakub Karwowski – gitara basowa

W Suwałkach, na przełomie sierpnia i września 2021 roku, 2 braci  spotka się by utworzyć grupę muzyczną PANCERMAŁPA. Każdy z nich fascynuje się muzyka z lat 70 tych. Stąd taka różnorodność stylów muzycznych w ich autorskich kompozycjach.
Skład:
 • Franciszek Jasiński – git, voc
 • Krystian Pietkiewicz – drum
 • Sebastian Jasiński – bas, voc

To nowa grupa muzyczna, z dużą ekspresją bardzo mocnej muzyki punk. Muzyka wyróżnia się wśród innych zespołów z Pracowni Tomasza Kierejszy właśnie tym gatunkiem. Pierwszy koncert zespołu odbył się podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2023 roku i po raz kolejny na koncercie w ramach cyklicznej imprezy Muzyka Młodej Generacji w kawiarence muzycznej SOK, wygrali nagrodę Gran Prix w III LO w Suwałkach na konkursie Mam Talent.

 

Skład zespołu:
 1. Błażej Andryszczyk- wokal i gitara
 2. Krzysztof Andryszczyk – wokal
 3. Julia Anuszkiewicz – gitara
 4. Patryk Baranowski – gitara basowa
 5. Małgorzata Andruszkiewicz – perkusja