Studio Dance Academy

W programie: zajęcia taneczne w stylu: modern-jazz-show dance, spektakle teatru tańca, widowiska teatralno-muzyczne

Prowadzący: Mihail Nikolov

Kontakt: +48 87 563 85 17, mihail.nikolov@soksuwalki.eu

Miejsce: SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5, sala 2.15

Dla kogo: dzieci od lat 6, młodzież oraz dorośli

 

Harmonogram zajęć:

grupa młodsza – poniedziałki, godz. 16.00-17.30 | środy 16.00-17.30

► grupa średnia – środy, godz. 17.30-19.30 | piątki, godz. 16.30-18.00

► grupa starsza – poniedziałki, godz. 17.30-19.30 | piątki 18.00-19.30

► elementy akrobatyki (grupa młodsza i średnia) – soboty, godz. 10.00-11.30

► elementy akrobatyki (grupa starsza) – soboty, godz. 11.30-13.00

Miesięczna opłata za zajęcia wynosi 40 zł. Liczba miejsc w grupie ograniczona.

Wpłaty za zajęcia prosimy regulować wyłącznie w kasie SOK lub na konto SOK nr 22 1240 5211 1111 0010 8508 6721 (w tytule: nazwisko uczestnika i nazwisko instruktora prowadzącego zajęcia).

Studio Dance Academy tworzą dwie grupy dziecięce w wieku 5-8 i 9-11 lat oraz młodzieżowa w wieku 12-19 lat, łącznie 120 osób. Uczestnicy na zajęciach poznają wszystkie techniki tańca od klasycznego po modern-jazz-show, ballet klasyczny, taniec współczesny. Tancerze szkoleni są do tworzenia etiud i pełnowymiarowych widowisk tanecznych. Umiejętności doskonalą na warsztatach z uznanymi choreografami i instruktorami z Polski. Zespół osiąga sukcesy w przeglądach, konkursach, festiwalach tanecznych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej, zdobywa nagrody i wyróżnienia, między innymi w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” (2016) – Grand Prix, Międzynarodowym Festiwalu Dzieci i Młodzieży Island of Talent w Chorwacji (2018) – złoto dla zespołu i solistki Moniki Bogdanowicz, nagroda specjalna dla Mihaila Nikolova za najlepszą choreografię, inscenizację i charakteryzację taneczną oraz jednym z najważniejszych w Europie, odbywającym się pod patronatem UNESCO, Międzynarodowym Festiwalu Sztuki „Morning Star” w Bułgarii (2016), (2019) na którym zdobyli Grand Prix oraz trzy złote medale w kategoriach: solo, mini formacja taneczna (trio). Aktywnie włączają się w cieszące się ogromnym zainteresowaniem publiczności prezentacje artystyczne o charakterze interdyscyplinarnym realizowane przez Suwalski Ośrodek Kultury, takie jak: “TalentSOK”, „Raz do roku taki cud”, widowisko taneczno-teatralne Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna „Żar Bułgarii”, spektakle taneczno-muzyczne pt. „Królowa śniegu”, „Alicja w krainie czarów”, “Zuzia i przyjaciele” w których tancerze Dance Academy grają główne role. Zespół czterokrotnie otrzymał doroczną nagrodę Miasta Suwałk za osiągnięcia w dziedzinie kultury i ochrony środowiska kulturowego. 

Studio tańca prowadzi Mihail Nikolov, twórca wielu spektakli, teledysków i choreografii festiwalowych w Polsce i zagranicą. Style dominujące w Studio Dance Academy to taniec współczesny, liryk jazz, jazz Broadway i taniec klasyczny.

Mihail Nikolov

Znakomity pedagog, utytułowany tancerz i choreograf z ponad 35-letnim doświadczeniem. W wieku 6 lat, kiedy został uczniem rosyjskiej szkoły baletowej, gdzie uczył go Rimma Karelskaya. Doświadczenie w technice modern-jazz zdobywał pod okiem słynnej Froski Seizowej. Szkolił się również w tańcu współczesnym, modern i jazz w Niemczech w Hamburgu po opieką pedagogów i choreografów ze Stanów Zjednoczonych. Jako ceniony tancerz i choreograf pracował w krajach Europy, Azji i Afryki. Jest autorem wielu spektakli, m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Afryce Południowej, Holandii, Anglii, Bułgarii i Singapurze. W Suwalskim Ośrodku Kultury kieruje założonym w 2013 r. Studiem Dance Academy. Jest autorem choreografii do autorskich produkcji SOKu: „Żar Bułgarii” ZPiT Suwalszczyzna, spektakli muzyczno-tanecznych „Królowa śniegu” i „Alicja w krainie czarów”, spektaklu „Krajobraz z Tobiaszem” Teatru Efemerycznego oraz dyrektorem artystycznym widowiska „Zuzia i przyjaciele”. Otrzymał wyróżnienie prezydenta Singapuru za wkład we współpracę kulturalną między Europą i Azją.

Miesięczna opłata za zajęcia wynosi 30 zł. Liczba miejsc w grupie ograniczona.

Wpłaty za zajęcia prosimy regulować wyłącznie w kasie SOK lub na konto SOK nr 22 1240 5211 1111 0010 8508 6721 (w tytule: nazwisko uczestnika i nazwisko instruktora prowadzącego zajęcia).