Pracownia Lalki i Aktora

Prowadzący: Joanna Łupinowicz (absolwentka wydziałów Aktorskiego i Reżyserii Widowisk Lalkowych PWST w Warszawie)
Kontakt: +48 87 563 85 33, joanna.lupinowicz@soksuwalki.eu
Miejsce: SOK, ul. Jana Pawła II 5, sala 2.25
Dla kogo: dzieci, młodzież i dorośli

Pracownia Teatru Lalki i Aktora, serdecznie zaprasza na zajęcia teatralne, rozwijające:
– ekspresję werbalną – poprzez pracę nad głosem i słowem mówionym,
– ekspresję ciała – poprzez ruch rozwijający i ćwiczenia aktorskie,
– naukę interpretacji utworów literackich wierszem i prozą,
– koordynację  ruchową – poprzez pracę z formą plastyczną – lalką  i / lub maską,
– samodyscyplinę i  odpowiedzialność,
– udział w przeglądach, festiwalach i konkursach w kraju i za granicą.

Proponowane terminy zajęć:

– dzieci  7-10 lat: poniedziałki i środy w godz. 16.30-18.00,
– młodzież 11-15 lat:  do uzgodnienia po zebraniu się  grupy minimum 6 uczestników,
– konsultacje oraz pomoc w doborze repertuaru dla recytatorów oraz osób zainteresowanych egzaminami do szkół teatralnych  – do uzgodnienia, bez ograniczeń wiekowych.

Wpłaty za zajęcia prosimy regulować wyłącznie w kasie SOK lub na konto SOK nr 22 1240 5211 1111 0010 8508 6721 (w tytule: nazwisko uczestnika i nazwisko instruktora prowadzącego zajęcia).

Miesięczna opłata za udział w zajęciach wynosi 30 zł. Liczba miejsc w grupie ograniczona.

UWAGA! Pracownia prowadzi nabór dzieci od 6 roku życia, młodzieży i dorosłych od 18 do 118 lat. Szczegółowe informacje można uzyskać od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-15.30 pod numerem telefonu 87 563 85 33 lub 508 327 613.

Pracownia Lalki i Aktora prowadzona przez Joannę Łupinowicz ma na koncie wiele sukcesów. Jednym z najświeższych to Grand Prix VIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza” w Łomży dla Aleksandry Nowosadko, już od kilku lat szkolącej swój warsztat w SOK-u. Pierwsze Grand Prix zdobyła w tym samym konkursie w 2011 roku. Tym razem suwalczankę na tle konkurencji wyróżniła prezentacja monologu Anusi ze „Szkoły żon” Moliera.

Joanna Łupinowicz – ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie wydziały aktorski i reżyserii teatru lalek. Przez 12 sezonów pracowała jako reżyser i aktorka w teatrach lalkowych w Polsce. Od 1997 r. jest instruktorem teatralnym  Suwalskiego Ośrodka Kultury. Prowadzone przez nią grupy młodzieżowe zdobywały laury w przeglądach i festiwalach teatralnych w kraju i za granicą. Spod „jej ręki” wyszło wielu absolwentów szkół teatralnych i filmowych pracujących obecnie w teatrach polskich i angielskich. Szczególnie ceni sobie pracę indywidualną z osobami zainteresowanymi teatrem jako sposobem na życie lub wiążącymi swoją przyszłość zawodową z tym rodzajem sztuki.

Czasem przychodzi na zajęcia teatralne ktoś nieśmiały i zamknięty, a potem wygrywa prestiżowe konkursy i z łatwością dostaje się do szkoły teatralnej w Polsce czy w Anglii. Czasem ktoś bardzo śmiały i czerpiący z życia, a w dorosłym życiu zostaje tylko – albo aż -świadomym widzem teatralnym i być może zawsze aktorem-amatorem ale… zajęcia teatralne odmieniają i wzbogacają każdego. Zapraszam.