Podlaskie Inhalacje Muzyczne: koncert ZIMNE DRANIE – bezpłatne wejściówki

Zapraszamy na koncert „Zimne dranie”, który odbędzie się w Suwalskim Ośrodku Kultury już 20 marca 2024 o godzinie 18.00. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie SOK.

Organizator: Podlaski Instytut Kultury, Podlaskie
Współorganizator: Suwalski Ośrodek Kultury

20.03.2024, godzina 18.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Zespół „Zimne dranie” powstał wiosną 2011 roku. Nazwę zaczerpnięto z piosenki Henryka Warsa „Już taki jestem zimny drań”. W tym samym roku zagrali swój pierwszy koncert, który spotkał się z dużym uznaniem. Członków zespołu – zawodowych muzyków z Polski i Ukrainy – pasjonuje muzyka rozrywkowa, z połączenia ich doświadczeń w tej dziedzinie powstał program “Koncerty muzyki filmowej”, prezentowany między innymi w warszawskim klubie “Tygmont”.


Zainspirowani twórczością kompozytorów i reżyserów lat 20-tych i 30-tych XX wieku postanowili stworzyć program z piosenkami tego okresu. Powstały własne aranżacje orkiestrowe polskich piosenek międzywojennych, które zespół zaprezentował w 2012 roku wraz z Suwalską Orkiestrą Kameralną, między innymi tak znane przedwojenne przeboje jak: “Ach, jak przyjemnie”, “Jak za dawnych lat”, “Każdemu wolno kochać” czy “Odrobinę szczęścia w miłości“.


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją

Regulaminu imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>>

20 marca 2024
18:00 — 19:30 (1h 30′)

ul. Jana Pawła II 5

Wszyscy

Link do wydarzenia