Mono i dialogi na dwie i cztery nogi. Patriotycznie

Sierpniowe spotkanie Kabaretu Literackiego Rozłogi będzie wyjątkowe, bo i w wyjątkowy dzień je organizujemy. 24 sierpnia minie bowiem 104. rocznica odzyskania niepodległości przez Suwałki i Suwalszczyznę. A skoro niepodległość to…patriotyzm, a jak patriotyzm to wielka suwalczanka – Aleksandra Piłsudska, której decyzją Sejmu RP dedykowany jest rok 2023. Będzie poważnie i z przymrużeniem oka, muzycznie i poetycko. A gościem specjalnym będzie Zygmunt Kapuściński, malarz, miłośnik koni i tradycji ułańskiej Suwałk.

Kabaret Literacki Rozłogi. Mono i dialogi na dwie i cztery nogi. PATRIOTYCZNIE

Kawiarenka Artystyczna, ul. T. Noniewicza 71

godz. 17.00, wstęp wolny

zamów transport door-to-door >>

Przygotowujemy piosenki i pieśni z nutką patriotyzmu oraz garść wspomnień Marszałkowej o jej rodzinnym mieście. Nie zabraknie najciekawszych pozycji z literatury i sztuki, które tak cenimy w naszym Kabarecie. Gościem specjalnym będzie Zygmunt Kapuściński, który kocha konie, rodzinne miasto i tradycje związane z formacjami wojskowymi, stacjonującymi w naszym grodzie w okresie międzywojennym. Wystawa jego obrazów uatrakcyjni ten wyjątkowy wieczór.  

Na scenie pojawią się znani i uznani wokaliści zespołu Wspomnień Czar oraz zaprzyjaźnieni z zespołem aktorzy Teatru Hybrydowego i Teatru Form Czarno-Białych Plama działające w SOK pod kierunkiem Mirosławy Krymskiej, Zespół Śpiewaczy Uwrocie z SOK pod kierunkiem Anny Szafranowskiej oraz znamienici goście. Przy pianinie zasiądzie Dawid Zwiewka.


Nie zabraknie znakomitych kaw, herbat i pysznych ciast serwowanych przez niezastąpionych młodych baristów i baristki z Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy „Prolog”  oraz ich wyjątkowych nauczycieli.


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją

Regulaminu imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>>

24 sierpnia 2023
17:00 — 18:00 (1h)

ul. T. Noniewicza 71

Wszyscy

Link do wydarzenia