MARATON SZANTOWY | Bulwary 2023

W uroczych okolicznościach przyrody, nad brzegiem Czarnej Hańczy, zabrzmią szanty. Sobotni wieczór, podczas którego wystąpią zespoły: Byle Dalej, Dobre Wrażenie, Zmiana Wachty. W rytm nadmorskich melodii wypłyniemy w muzyczny rejs pełen słońca, wiatru i przygody.

12.08.2023 godzina 17.00, wstęp wolny
Bulwary nad Czarną Hańczą

Byle Dalej

Zespół składa się z doświadczonych muzyków oraz młodych, utalentowanych wykonawców. Kwartet wykonuje głównie utwory z nurtu poezji śpiewanej, a w najbliższą sobotę zaprezentuje również szantowe aranżacje.

Dobre Wrażenie

“Dobre Wrażenie” to grupa muzyków wywodząca się z kręgu piosenki literackiej i szeroko pojętej piosenki przyjemnej dla ucha. W repertuarze zespołu, oprócz utworów z Krainy Łagodności, można usłyszeć ballady wiatru i wody oraz standardy muzyki żeglarskiej. Grupę tworzą Ela Granacka, Wojtek Straszyński i Darek Sala. Muzykowanie jest ich odskocznią od codziennych zajęć. Twierdzą, że ludzka życzliwość jest jak dostęp do wysokiego kredytu, a wywieranie dobrego wrażenia jak gromadzenie kapitału. Emanują radością i otwartością. Sprawiają naprawdę “Dobre Wrażenie”.

Zmiana Wachty

Zespół wykonuje współczesną piosenkę żeglarską zabarwioną folkiem polskim, francuskim i irlandzkim. Utwory są zabarwione tanecznymi rytmami żywej polki, bujającej bossa-novy, a także klimatycznymi balladami oraz tradycyjnym śpiewem a’capella. Repertuar zespołu to utwory autorskie, które są efektem wydania pierwszej płyty zespołu pod nazwą „Wigierski Rejs”. Zespół z powodzeniem koncertuje na terenie Suwałk, Suwalszczyzny oraz w różnego rodzaju tawernach żeglarskich i portach żeglarskich. Co roku ZMIANA WACHTY uświetnia swoimi występami cykliczne imprezy na Suwalszczyźnie: „Suwalski Maraton Szantowy” oraz „Regaty o błękitną wstęgę Wigier” w Starym Folwarku. Na koncertach grupa wspomaga się również znanymi piosenkami żeglarskimi we własnych aranżacjach i opracowaniach. Do najważniejszych osiągnięć zespołu można zaliczyć podwójną nagrodę, czyli zajęcie II miejsca oraz Nagrody Publiczności na XXIV Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „KOPYŚĆ 2008” w Białymstoku oraz zdobycie I miejsca na Festiwalu „Jeziorak Szanty” w Iławie w 2009 roku oraz udział w konkursie na „Shanties 2010” w Krakowie.


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją

Regulaminu imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >

12 sierpnia 2023
17:00 — 22:00 (5h)

Imprezy plenerowe, Stara Łaźnia

Wszyscy

link do wydarzenia