„Odrobina ciepła” | wystawa w Galerii Jednego Obrazu

Galeria Jednego Obrazu w listopadzie – zaprezentuje prace Haliny Mackiewicz. Wystawę „Odrobina ciepła” będziemy mogli zobaczyć w GJO na placu J. Piłsudskiego do 30 listopada. 

Galeria Jednego Obrazu
pl. J. Piłsudskiego

Wstęp wolny | wystawa czynna do 30.11.2023 r.

zamów transport door-to-door >>

W malarskiej przestrzeni moich obrazów tytułowa " odrobina ciepła" ma szczególne znaczenie. Tam stykają się chropowatości i laserunkowe, łagodne przejścia tonalne. Kontrasty kolorystyczne silnie podkreślają moje emocje podczas tworzenia. Istoty ze złotymi skrzydłami otaczają małe skrawki pejzaży z wielką tkliwością i dobrocią. Z wnętrza malarskiej struktury wybucha wielka moc i energia. Intensywność koloru podkreśla znaczenie symbolicznych aniołów - ptaków. W tej przestrzeni nie ma miejsca na przemoc i zło. Wierzę w siłę dobrych słów i prawość ludzkich serc. Wystawę dedykuję Tym, którzy stracili nadzieję, że ten świat może być lepszy.

Halina Mackiewicz – urodziła się w 1962 roku w Szczecinkach. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu. Jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. W latach 2000-2012 prowadziła galerię „Chłodna 20” w Regionalnym Ośrodku Kultury i Sztuki w Suwałkach. Tam też od 1994 roku realizowała autorskie zajęcia plastyczne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Projektuje plakaty, katalogi, zaproszenia, scenografie. Organizowała Międzynarodowe Plenery Malarskie na Suwalszczyźnie „U źródła”. Przez ponad 20 lat prowadziła pracownie plastyczną CENTRUM wcześniej w ROKIS, później w Suwalskim Ośrodku Kultury. Jest założycielką Grupy Plastycznej SZTALUGI, działającej od 2006 roku. Jej prace były prezentowane na wielu wystawach zbiorowych min. w Częstochowie, Warszawie, Lublinie, Wilnie, Kupiszkach, Olicie, niemieckich Waren i Kolonii, w Łomży, Białymstoku i Suwałkach oraz indywidualnych min. W Ełku, Olecku, Wilkasach, Augustowie, Warszawie, Ostrołęce i wielokrotnie w Suwałkach. W 2015 roku była stypendystką Prezydenta Miasta Suwałki. W 2012 roku otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Suwałki z okazji 25-lecia pracy artystycznej. W 2018 roku za swoją działalność otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i zagranicą.