Żurkowski – koncert

Zapraszamy na koncert grupy Żurkowski w Suwalskim Ośrodku Kultury. Bilety do nabycia na stronie i w kasie SOK.

20.04.2024, godz. 19.00
sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

bilety 40 zł

Suwalską Kartą Mieszkańca >>  zniżki do 50% (Dokument upoważniający do zakupu biletu zniżkowego należy okazywać przed wejściem na wydarzenie.)

Żurkowski to grupa założona w 2016 roku przez Łukasza Żurkowskiego – wokalistę, gitarzystę, autora tekstów oraz kompozytora. Muzycznie oscyluje wokół alternatywnego rocka z silnym wsparciem brzmień elektronicznych. W 2019 zespół z utworem „Ciemność” zwyciężył w konkursie Męskie Granie Young i wystąpił na scenie MG w Żywcu. W tym samym roku Żurkowski zagrał koncert w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, niejednokrotnie też dzielił scenę z takimi zespołami jak ORGANEK czy COMA. Debiutancki album pt. „Włóczęga” ukazał się 30 listopada 2019 roku nakładem Mystic Production. Producentem płyty był Paweł Cieślak znany ze współpracy z wieloma artystami – (COMA,Little White Lies, Ralph Kamiński, ZABROCKI).


Druga płyty Żurkowskiego ukazała się na początku 2022 i z miejsca zdobyła serca słuchaczy gitarowego grania – świadczą o tym znakomite recenzje i wywiady udzielone dla Wysokich Obcasów, Teraz Rocka czy Polityki, a także miejsca w pierwszej dziesiątce takich list przebojów jak Eska Rock, Antyradio oraz Radio 357. Do tej pory zespół zrealizował z sukcesem autorską trasę promocyjną oraz zagrał dwukrotnie na Męskim Graniu i wystąpił na scenie głównej festiwalu Pol’and’Rock, a w 2023 ukazała się jego kolejna płyta „Lipcowi” wydana przy współpracy z Instytutem Pileckiego. 

Sponsor wydarzenia: PGO

Patronaty medialne: Dwutygodnik Suwalski, Kurier Suwalski, Suwałki Info, Suwałki 24.pl, Miasto Suwałki, Niebywałe Suwałki, TVS24.pl, Radio Białystok Studio Suwałki.

20 kwietnia 2024
19:00 — 20:30 (1h 30′)

ul. Jana Pawła II 5

Wszyscy

Link wydarzenia