ZPiT Suwalszczyzna dla Przyjaciół

Zwieńczeniem obchodów 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury będzie koncert Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna. W repertuarze zobaczymy: tańce suwalskie, obrazek z Księstwa Warszawskiego, kujawiaka z oberkiem, tańce huculskie, blok piosenek i popis kapeli. Zapraszamy!

15.12.2023, godzina 19.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

z Suwalską Kartą Mieszkańca >> zniżki do 50% (Dokument upoważniający do zakupu biletu zniżkowego należy okazywać przed wejściem na wydarzenie.)

Zespół Pieśni i Tańca SUWALSZCZYZNA, laureat prestiżowej Nagrody Podlaska Marka, jest jednym z najstarszych zespołów folklorystycznych w Polsce. Od ponad 70 lat, obecnie pod kierunkiem Roberta Śliżewskiego, kontynuuje wielopokoleniowe dzieło, porywa do tańca, wzrusza i bawi popularyzując rodzimą kulturę. Ponad półwieczną pasję i umiejętności prezentował dotychczas na koncertach, festiwalach i tournées w Polsce i w 11 innych krajach: na Litwie, Białorusi, Ukrainie, Łotwie, w Estonii, Francji, Niemczech, Rosji, Belgii, Gruzji, Turcji. Tancerze zespołu występują również obok uznanych artystów, jak np. w “Strasznym dworze” obok solistów Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie (11.11.2019), kiedy zaprezentowali mazura w autorskiej choreografii Roberta Śliżewskiego. Najnowszy program Zespołu to dynamiczne i porywające kolorem tańce huculskie, Kujawiak z Oberkiem, Mazur, Obrazek suwalski, Tańce lubelskie, Suita rzeszowska. Zespół tworzą cztery grupy: Grupa Reprezentacyjna, „Oldboy Squad” – dorośli obywatele kontynuujący lokalne tradycje; Grupa juniorska – reprezentacja dziecięca i „Dzieci Suwalszczyzny” – adepci przyszłej reprezentacji (samodzielnie już tańczący!).


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją

Regulaminu imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>>

15 grudnia 2023
19:00 — 20:30 (1h 30′)

ul. Jana Pawła II 5

Wszyscy

Link do wydarzenia