Wiosenny koncert ZPiT „Suwalszczyzna”

Zapraszamy na wiosenny koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna”. Na sali im. Andrzeja Wajdy już 15 marca zobaczymy wspaniały, wiosenny repertuar. Zobaczycie Państwo program przepełniony radością, dynamiką i pięknym folklorem. Będzie można posłuchać znanych utworów wokalnych w nieco innej odsłonie.

Zapraszamy!

15.03.2024, godzina 18.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

z Suwalską Kartą Mieszkańca >> zniżki do 50% (Dokument upoważniający do zakupu biletu zniżkowego należy okazywać przed wejściem na wydarzenie.)

Zespół Pieśni i Tańca SUWALSZCZYZNA, laureat prestiżowej Nagrody Podlaska Marka, jest jednym z najstarszych zespołów folklorystycznych w Polsce. Od ponad 70 lat, obecnie pod kierunkiem Roberta Śliżewskiego, kontynuuje wielopokoleniowe dzieło, porywa do tańca, wzrusza i bawi popularyzując rodzimą kulturę. Ponad półwieczną pasję i umiejętności prezentował dotychczas na koncertach, festiwalach i tournées w Polsce i w 11 innych krajach: na Litwie, Białorusi, Ukrainie, Łotwie, w Estonii, Francji, Niemczech, Rosji, Belgii, Gruzji, Turcji. Tancerze zespołu występują również obok uznanych artystów, jak np. w “Strasznym dworze” obok solistów Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie (11.11.2019), kiedy zaprezentowali mazura w autorskiej choreografii Roberta Śliżewskiego. Najnowszy program Zespołu to dynamiczne i porywające kolorem tańce huculskie, Kujawiak z Oberkiem, Mazur, Obrazek suwalski, Tańce lubelskie, Suita rzeszowska. Zespół tworzą cztery grupy: Grupa Reprezentacyjna, „Oldboy Squad” – dorośli obywatele kontynuujący lokalne tradycje; Grupa juniorska – reprezentacja dziecięca i „Dzieci Suwalszczyzny” – adepci przyszłej reprezentacji (samodzielnie już tańczący!).


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją

Regulaminu imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>>

15 marca 2024
18:00 — 19:30 (1h 30′)

ul. Jana Pawła II 5

Wszyscy

Link do wydarzenia