WIGROSFERA 2023 | dzień 2

FESTIWAL WIGROSFERA TO DŹWIĘKOWA ODPOWIEDŹ NA NATURALNĄ LUDZKĄ POTRZEBĘ OBCOWANIA Z NATURĄ I KULTURĄ. TO WYDARZENIE NIETUZINKOWE, JEDYNE W SWOIM RODZAJU, ŁĄCZĄCE KULTURĘ WYSOKĄ Z PIĘKNEM I WALORAMI TURYSTYCZNYMI SUWALSZCZYZNY.

Czwarta edycja festiwalu odbędzie się 14 i 15 lipca 2023 na terenie Wigierskiego Parku Narodowego oraz w Suwałkach. Gwiazdą festiwalu będzie cudowne dziecko skrzypiec i niekwestionowany talent improwizatorski światowych scen – Adam Bałdych. Główna scena usytuowana będzie na plaży PTTK w Starym Folwarku z widokiem na jedno z najpiękniejszych polskich jezior – Wigry.

Szczegóły na https://wigrosfera.com/


DZIEŃ II – 15.07.2022 – Plaża PTTK w Starym Folwarku

Godz. 20.00
PIOTR KALIŃSKI – SILBERHAMMER (live-act)

Wykonawcy:
Piotr Kaliński – elektronika

Reprezentant Gdańska. Od ponad dekady wydaje swoje płyty w zagranicznych i polskich wytwórniach z muzyką niezależną jak Instant Classic, R&S Records lub Denovali Records, regularnie koncertuje m.in. po Japonii i USA, a muzykę jego autorstwa można usłyszeć w wielu filmach czy instalacjach artystycznych. W swoich zainteresowaniach łączy poszukującą muzykę elektroniczną, akustyczny minimalizm oraz eksperymentalny improwizowany jazz. Jest współtwórcą takich projektów jak Hatti Vatti, Nanook of the North czy Hinode Tapes.

Godz. 21.00
DUO ADAM BAŁDYCH & Krzysztof Dys

Wykonawcy:
Adam Bałdych – skrzypce
Krzysztof Dys – fortepian

Adam Bałdych i Krzysztof Dys to fenomenalni jazzmani którzy koncertują w Polsce i na całym świecie. Ich wspólny projekt daje muzykom nieograniczone możliwości artystyczne i jest idealną bazą do improwizacji i poszukiwań nowych współbrzmień oraz technik. Skrzypek podkreśla, że duet to wyjątkowe spotkanie artystów na scenie. – Dialog między dwoma osobami, wspólne tworzenie bardzo mnie w muzyce pasjonuje, wtedy możemy sobie pozwolić na najwięcej.

Godz. 14-22 – Dawny Taras PTTK „U Hirka”
Monika Popiel – Eden Open Source – Interaktywna wielozmysłowa instalacja performatywna eksplorująca temat wstydu.

Podczas drugiego dnia festiwalu na terenie PTTK przy dawnym tarasie „U Hirka” przygotowana będzie instalacja Moniki Popiel. Autorka przez rok spotykała się z osobami, które zechciały ofiarować do jej projektu swoje wstydy. Rejestrując dotyk i gesty utkała dla każdej z osób intymną mapę wstydu, która zaszyła i zaprogramowała w interaktywne tkaniny. Z tkanin powstały ubrania-kostiumy.

Każda osoba która odwiedzi przestrzeń instalacji będzie mogła (nie)śmiało przymierzyć kostiumy, wypełnić je ruchem, eksplorować ich faktury, fałdy i zakamarki. Każde z ubrań zostało wyposażone w port minijack, dzięki któremu cierpliwie odkrywane fragment po fragmencie wstydliwe historie będą mogły zostać wyszeptane do ucha.

Godz. 15:00 –  Muzeum Wigier w Starym Folwarku. Ksenija Konopek –  Wigierska Flora – Warsztaty dla dzieci.

Podczas warsztatu zajmiemy się światem roślin w bezpośredniej okolicy Jeziora Wigry. Mamy na celu pokazać różnorodność form i kształtów roślinnych. Piękno tkwiące w szczegółach wydobędziemy przy pomocy prostych technik graficznych. Wspólnie stworzymy plansze roślin wigierskich a każdy uczestnik warsztatu zabierze ze sobą pamiątkę w postaci mini grafiki – pocztówki. Warsztat poprowadzi Ksenija Konopek, animatorka kultury, urodzona w Nowym Sądzie w Serbii. Zawodowo związana z Fundacją Pogranicze. W Dworze Miłosza prowadzi pracownię przyrody parku krasnogrudzkiego.

Wydarzenia odbywające się na Plaży PTTK w Starym Folwarku będą transmitowane online. 
Po każdym koncercie odbędzie się studio festiwalowe, w którym artyści będą opowiadać o koncercie. 

Mecenasami wydarzenia są: Urząd Miejski w Suwałkach, Urząd Gminy Suwałki, Fundacja PZU.
Organizator: Fundacja ART – SOS Alicji Roszkowskiej, Stowarzyszenie NEO – ARTE.

Współorganizator: Suwalski Ośrodek Kultury


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją

Regulaminu imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>>

15 lipca 2023
14:00 — 22:00 (8h)

Imprezy plenerowe

Wszyscy

Link do wydarzenia