Stacja Pogodne Suwałki. „Bajkał najstarsze i najgłębsze jeziora świata”

Stacja Pogodne Suwałki już od 13 stycznia 2024 r.!

Tegoroczna edycja Stacji Pogodne Suwałki rozpocznie się w Suwalskim Ośrodku Kultury spotkaniem z Dariuszem Morsztynem, Piotrem Malczewskim, Krystyną i Piotrem Bagińskimi. Temat przewodni – to jezioro Bajkał. Podróżnicze opowieści połączone będą z projekcją filmów i zdjęć.

Dodatkowo – gratka dla uczestników – podczas spotkania będzie możliwość wylosowania książki z autografem Piotra Malczewskiego oraz oryginalnych pakietów promocyjnych SOK.

Wydarzenie umili słodki poczęstunek od piekarni „Mąka i woda”.

13.01.2024 r., godzina 16.00, wstęp wolny
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Dariusz Morsztyn  –  Biegnący Wilk. Jest pierwszym polskim maszerem startującym w najtrudniejszych europejskich wyścigach psich zaprzęgów: Finnmarkslopet, Bergebylopet, Femundlopet, Grivelopet. Debiutował jako samouk, przecierając północne szlaki, zmagał się z polarnymi burzami śnieżnymi, niskimi temperaturami (do -42 st. C). Opowie o północnej kulturze, zorzach polarnych. Na spotkaniu pojawi się równie psi zaprzęg (dwa psy). Podróżnik zabierze ze sobą kilka pamiątek z wyprawy m.in sanki  i narty.

Piotr Malczewski – fotografuje, podróżuje, pisze. Prezentuje pokazy fotografii z opowieścią z podróży tych dalekich z Syberii, Mongolii, Svalbardu i o przyrodzie Suwalszczyzny. Mieszka w Budzie Ruskiej – gminie Krasnopol. Do najgłębszego i najstarszego jeziora na świecie podróżował kilkanaście razy. Miał więc okazje dobrze poznać jezioro i historie z nim związane. Buriaci nazywali je Świętym Morzem. Stanowi dom dla tysięcy zwierząt, a w ludziach zawsze budził strach i uzasadniony szacunek. Kiedy okazuje gniew, fale osiągają nawet do pięciu metrów wysokości. Jego tajemnice wciąż nie zostały w całości odkryte.

Krystyna i Piotr Bagińscy  –  wspólnie prowadzą Galerię Pizzerię „Rozmarino”. To pasjonaci podróżowania – zwłaszcza zimowego. Zwiedzili Bajkał dwukrotnie. Krystyna fotografuje, Piotr jest pasjonatem psich zaprzęgów.


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją

Regulaminu imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>>

13 stycznia 2024
16:00 — 18:30 (2h 30′)

ul. Jana Pawła II 5

Wszyscy

Link do wydarzenia