Środa Seniora | IGRASZKI MUZYCZNE

Zapraszamy na koncert w ramach Środy Seniora, gospodarzem kwietniowego spotkania będzie zespół Złota Jesień, działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Podczas koncertu pt. ”Igraszki Muzyczne” usłyszymy piosenki, które przypomną nam miłosne przeżycia, np.: utwory zespołu Skaldowie, Mieczysława Fogga, zespołu Czerwone Gitary, Ireny Santor, Haliny Kunickiej, Ireny Jarockiej, Hanki Ordonówny, Edyty Geppert. W programie swoje wiersze zaprezentują: Elżbieta Czerniawska-Wąsowicz i Irena Świczkowska. Nie zabraknie też humoru – w scence kabaretowej pt. „Wyjazd do sanatorium” wystąpią: Romuald Złotnik i Andrzej Cichucki.

24.04.2023, godz. 17.00
Kawiarenka Artystyczna, ul. T. Noniewicza 71
wstęp wolny


Zespół wokalny Złota Jesień powstał w 2010 roku przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Suwałkach. Tworzą go pasjonaci piosenki i muzyki w wieku 60 plus, którzy realizują swoje pasje artystyczne niosąc radość sobie i wiernej publiczności.

Do ciekawych osiągnięć zespołu  oprócz występów w UTW,  należą  koncerty w projektach miejskich, np. Dni Suwałk, Jarmark Folkloru, Sąsiedzi przy Stole, występy w szkołach i przedszkolach w suwalskim DPS oraz w Szpitalu Psychiatrycznym. Zespół śpiewał na dożynkach: w Dowspudzie, Jeleniewie i Wigrach. Uczestniczył w przeglądach piosenki patriotycznej, projektach dofinansowanych przez budżet samorządu Miasta Suwałki i Marszałka Województwa Podlaskiego.

Do najciekawszych występów należą koncerty w Warszawie na Juwenaliach Senioralnych Uniwersytetów Trzeciego Wieku, gdzie spotykają się uniwersytety z całej Polski. Zespół dwa razy zdobył 3 miejsce oraz dwa razy 2 miejsce w kategorii zespołów wokalnych. Rok 2017 przyniósł ogromną radość członkom zespołu, wyśpiewali pierwsze miejsce w kategorii zespołów wokalnych. W roku 2011 zespół wyśpiewał w Mariampolu na Litwie pierwszą nagrodę w kategorii zespołów wokalnych.  W roku 2015 na kolejnych Juwenaliach w Warszawie soliści Elżbieta Czarniawska Wąsowicz i Andrzej Kluczny zdobyli trzecie miejsce w kategorii duetów wokalnych.

Zespół Złota Jesień do dzisiaj współpracuje z zespołami wokalnymi   Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Wilnie, Mariampolu i Koźlej Rudzie na Litwie. W 2013 roku uczestniczył w FORUM POLSKIEJ KULTURY w Czerniachowsku.

Z zespołem pracowali doskonali muzycy: Marta Siłkowska, Piotr Skowroński, Jerzy Tabaka.

Od 1 marca 2023 r. współpracę z zespołem rozpoczęli: ponownie Piotr Skowroński oraz Monika Brezgieł. Zajęcia i próby dzięki przychylności Dyrekcji SOK, odbywają się w Kawiarence Artystyczne przy ul. Noniewicza 71.

Od początku istnienia zespołu osobą, która wspaniale organizuje spotkania, próby, dba o kostiumy jest Pani Ludmiła Karłowicz przy wsparciu Pani Elżbiety Czerniawskiej-Wąsowicz.


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją

Regulaminu imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>>

24 kwietnia 2023
17:00 — 18:30 (1h 30′)

ul. T. Noniewicza 71

Wszyscy

Link do wydarzenia