Muzyka Młodej Generacji: BlueScafe

Czas na kolejne Muzyczne Spotkania Młodej Generacji, które odbędą się w 13 kwietnia 2024 r. w Kawiarence Artystycznej SOK. Tym razem na scenie zobaczymy zespół BlueScafe.

13.04.2024, godzina 18.00

Kawiarenka Artystyczna SOK, ul. Noniewicza 71
Wstęp wolny

BlueScafe to nowa nazwa istniejącej już ponad 3 lat formacji bluesowej jaką była Akademia Bluesa, jak sama nazwa wskazuje, mocno związana jest z bluesem. Inicjatorem powstania zespołu był Tomasz Kierejsza- pedagog i bluesman zafascynowany twórczością Tadeusza Nalepy. Ponieważ grupa na początku swojego istnienia składała się z uczniów szkół podstawowych pierwotną nazwą była nazwa Mała Akademia Bluesa. W zamyśle grupa miała promować tradycję bluesowych spotkań wśród młodych muzyków. Zespół powstał w 2021 r., działając na początku jako kwartet muzyczny. Obecnie członkowie grupy to już uczniowie szkół średnich stąd też nowa nazwa BlueScafe. Zespół wielokrotnie występował na wielu koncertach i imprezach w naszym mieście: Dni Suwałk, Dzień bez Samochodu, koncertował na Bulwarach nad Czarną Hańczą i w parku Konstytucji 3 Maja, a także na comiesięcznych spotkaniach Muzyki Młodej Generacji jak i na obchodach 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury czy na 16. Suwałki Blues Festival.

Obecnie grupę tworzy pięciu muzyków. Skład zmienił się z początkiem września 2023 r. Młodzi muzycy w swoim repertuarze mają między innymi niezapomniane utwory zespołu Dżem oraz Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. Zespół kształci swe umiejętności w pracowni muzycznej Suwalskiego Ośrodka Kultury pod kierunkiem Tomasza Kierejszy.

Skład zespołu:
• Filip Baranowski – wokal
• Wiktor Wasilewski – instrumenty klawiszowe
• Franek Wiszniewski – gitara
• Patryk Baranowski  – gitara basowa
• Patryk Sokół – perkusja


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją

Regulaminu imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>>

13 kwietnia 2024
18:00 — 19:00 (1h)

ul. T. Noniewicza 71

Wszyscy

Link do wydarzenia