Mono i dialogi na dwie i cztery nogi. Piosenka jest dobra na wszystko. W rytmie tanga

Tango to taniec jedyny w swoim rodzaju, nieporównywalny z jakimkolwiek innym na świecie, żywiołowy, energetyczny, budzący wiele emocji. Ale tango można też wyśpiewać. Wielu znamienitych kompozytorów i tekściarzy zachwyciło się dynamiczną rytmiką tanga, czego efektem są niezapomniane i ponadczasowe utwory muzyczne, które zostaną zaprezentowane na pierwszym w tym roku spotkaniu z Kabaretem Literackim Rozłogi „Piosenka jest dobra na wszystko”

Kabaret Literacki Rozłogi. Piosenka jest dobra na wszystko. W RYTMIE TANGA

23.01.2024

Kawiarenka Artystyczna, ul. T. Noniewicza 71, godz. 17.00

wstęp wolny

Zapraszamy do Kawiarenki Artystycznej, aby poczuć nie tylko zaczarowaną moc muzyki w rytmie tanga i dobrego poetyckiego tekstu, ale spędzić czas w przemiłej atmosferze i znakomitym towarzystwie????

W programie koncertu znajdą się piosenki z przedwojennych filmów jak tango tyrolskie, tango noturno, La Paloma, gdzie królował Mieczysław Fog oraz z kanonu bardziej współczesnej muzyki rozrywkowej, z repertuaru Ewy Demarczyk, Budki Suflera czy Olgi Jackowskiej „Kory”. I zarówno te zapomniane, jak i najbardziej znane, często nucone i wykonywane tanga usłyszymy w interpretacji znanych i uznanych wokalistów zespołu Wspomnień Czar: Ireny Aleksandrow, Danuty Zaworskiej-Jurkowskiej, Teresy Pietrewicz i Zbigniewa Aurona oraz zaprzyjaźnionych z zespołem aktorów Teatru Hybrydowego SOK pod kierunkiem Mirosławy Krymskiej. Przy pianinie zobaczymy i usłyszymy Dawida Zwiewkę.

Nie zabraknie pysznej i rozgrzewającej herbaty, aromatycznej kawy oraz solidnej porcji domowego ciasta, serwowanych przez niezastąpionych młodych baristów z Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy „Prolog”  oraz ich wyjątkowych nauczycieli???? 


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją

Regulaminu imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>>

23 stycznia 2024
17:00 — 18:00 (1h)

ul. T. Noniewicza 71

Wszyscy

Link do wydarzenia