GALA NOWOROCZNA 2024

Pierwszy koncert w 2024 roku!

Zapraszamy na Galę Noworoczną 2024 w wykonaniu Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Cezarego Gójskiego. Na scenie zaprezentują się soliści: Małgorzata Trojanowska (sopran), Maciej Bogumił Nerkowski (baryton), Mariusz Mocarski (perkusja).

14.01.2024, godz. 19.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 50 zł
Suwalską Kartą Mieszkańca >>  zniżki do 50% (Dokument upoważniający do zakupu biletu zniżkowego należy okazywać przed wejściem na wydarzenie.)

W programie: Frank Sinatra „My way”, W. A. Mozart „Là ci darem la mano” Nils Rochwer „Koncert na zestaw perkusyjny i orkiestrę”.

Patroni medialni: Suwałki Info, Suwałki 24.pl, Dwutygodnik Suwalski, TVS24.pl, TVP3 Białystok, Studio Suwałki Radio Białystok, Kurier Suwalski, Radio 5, Niebywałe Suwałki, Miasto Suwałki.


Małgorzata Trojanowska – sopran

Absolwentka dwóch specjalności na Wydziale Instrumentalno – Pedagogicznym w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina – dyrygentury chóralnej oraz śpiewu solowego w klasie prof. Ewy Iżykowskiej. Warsztat wokalny kształciła również podczas kursów z wybitnymi śpiewakami, m.in.: A. Garancią, O. Pasiecznik, I. Kłosińską, M. Rzepką. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych, stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Ełku.

Ma bogate i różnorodne doświadczenie zawodowe. Współpracowała z orkiestrami filharmonii w całym kraju, z Orkiestrą Polskiego Radia, Polską Operą Królewską, Operą i Filharmonią Podlaską, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Gości także na festiwalach muzycznych. Jej repertuar obejmuje partie operowe dzieł mi.in. Monteverdiego, Haendla, Mozarta, Pucciniego, Moniuszki, Czyża, Krauzego; partie kanonicznych dzieł oratoryjnych Bacha, Mozarta, Haendla, Haydna, Nowowiejskiego, Góreckiego, Kilara, a także liczne pieśni oraz arie i partie operetkowe.


Maciej Bogumił Nerkowski

Baryton. Edukację muzyczną rozpoczął w 1999 roku w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Białymstoku, na kierunku wokalnym. W latach 2003–2008 odbył studia na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, uzyskując dyplom z wyróżnieniem. Współpracował z wieloma wybitnymi artystami, kameralistami, reżyserami. W 2001 i 2006 roku zdobył I nagrodę na Konkursie Moniuszkowskim „Pieśń wieczorna” w Białymstoku, zaś w 2010 roku, wraz z perkusistą Leszkiem Lorentem, zajął II miejsce na XIV Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie. W 2008 roku został stypendystą banku Société Générale i laureatem Muzycznego Forum Młodych organizowanego przez Austriackie Forum Kultury. Od 2000 roku wykonuje partie solowe zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Brał udział w festiwalach: Międzynarodowy Festiwal Sztuki Perkusyjnej Crossdrumming Festival, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, Sacrum Profranum w Krakowie, Klang Festival w Kopenhadze, Festival Aujourd’hui Musiques w Perpignan, Flâneries Musicales w Reims oraz Festival Novelum w Tuluzie i Festival Internacional de Teatro Clásico w Méridzie.


Dr Mariusz Mocarski

Perkusista, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (filia w Białymstoku ), a także Państwowego Studium Jazzu przy PSM II st. im. F. Chopina w Warszawie. Uczestniczył w intensywnych kursach organizowanych przez słynne szkoły perkusyjne: Drummers Collective w Nowym Jorku oraz Drum-Tech w Londynie. Muzyk sesyjny, w dorobku ponad 50 płyt z artystami reprezentującymi szereg gatunków muzycznych. Brał udział w wielu festiwalach i koncertach w kraju oraz za granicą m.in. w USA, Libanie, Indiach i niemalże całej Europie. Występuje solo, z zespołami kameralnymi (m. in. Estrada Kameralna Filharmonii Narodowej, Duet perkusyjny Mocarski & Nabożny) oraz z zespołami symfonicznymi (m.in. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej, Sinfonia Viva). W dorobku kilkanaście prawykonań utworów solowych i kameralnych.


Cezary Gójski – naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Warszawie w klasie prof. Józefa Laskowskiego. Naukę kontynuował w Państwowej Szkole Muzycznej Stopnia Podstawowego i Licealnego im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Marka Zebury oraz Pawła Rybkowskiego.Ukończył studia w Akademii Muzycznej im. F. Chopina, filia w Białymstoku w klasie wykł. Dariusza Garbacza. Podczas studiów czynnie uczestniczył w licznych seminariach, kursach, warsztatach i konsultacjach prowadzonych m. in. przez N. Meyerscough, M. Rezler, T. Tomaszewskiego, K. Podejko, K. Olechowskiego, J. Staniendę. Jeszcze w czasie studiów nawiązał stałą współpracę z orkiestrą Sinfonia Viva, w której pracuje na stanowisku koncertmistrza. W 2004 rozpoczął pracę w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Pracował tam do roku 2009, gdzie przez ostatnie 2 lata pełnił funkcję I skrzypka – I głos. W 2012 roku objął stanowisko koncertmistrza w Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.Oprócz gry w orkiestrach i zespołach kameralnych realizuje się również jako solista. Do ważniejszych występów zalicza się wykonanie Koncertu skrzypcowego fis-moll op.14 Henryka Wieniawskiego z towarzyszeniem orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej, Koncertu d-moll na dwoje skrzypiec J.S. Bacha BWV 1043 z orkiestrą Sinfonia Viva, Koncertu G-dur Józefa Haydna z muzykami Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, a także Koncertu na skrzypce solo i orkiestrę smyczkową Romualda Twardowskiego podczas koncertu wieńczącego Warsztaty Orkiestrowe Ars Musica w Suwałkach w 2013 roku. Jako solista współpracował z takimi dyrygentami jak: Marek Pijarowski, Michał Klauza, Tomasz Radziwonowicz, Jan Miłosz Zarzycki czy Łukasz Borowicz.Od roku 2007 pracuje jako nauczyciel skrzypiec oraz dyrygent w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Suwałkach, gdzie z pasją przekazuje wiedzę muzyczną młodszym pokoleniom. W 2020 roku ukończył studia dyrygenckie w klasie prof. Marka Pijarowskiego na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Swoje umiejętności doskonali biorąc czynny udział w warsztatach i kursach mistrzowskich pod czujnym okiem znakomitych profesorów i pedagogów.


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją

Regulaminu imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>>

14 stycznia 2024
19:00 — 20:30 (1h 30′)

ul. Jana Pawła II 5

Wszyscy

Link do wydarzenia