Boże mój! Spektakl czytany

W czasach pandemii upowszechniło się czytanie teatru – a właściwie czytanie sztuk teatralnych przez aktorów. Wojciech Straszyński i Joanna Łupinowicz zapraszają na czytanie własnej interpretacji tragikomedii, izraelskiej, nieżyjącej już pisarki i obrończyni praw kobiet, Anat Gov „Boże mój”.

19.04.2024, godzina 18.00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5
bilety 20 zł

W czasach pandemii upowszechniło się czytanie teatru – a właściwie czytanie sztuk teatralnych przez aktorów.
Wojciech Straszyński i Joanna Łupinowicz, oboje są absolwentami Akademii Teatralnej im. Al. Zelwerowicza w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, zapraszają na czytanie własnej interpretacji tragikomedii, izraelskiej, nieżyjącej już pisarki i obrończyni praw kobiet, Anat Gov „Boże mój”.
Czy to, że zostaliśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga znaczy, że Bóg jest podobny do nas? Autorka w przewrotny i miejscami zabawny sposób rozwija tę myśl. Dla Wojciecha Straszyńskiego i Joanny Łupinowicz ważniejsze jest pytanie o nasz los, do jakiego stopnia jesteśmy jego kowalami? Czy Bóg, istotnie nie daje nam więcej niż możemy udźwignąć? Czy w sytuacji „bez wyjścia”, w zagrożeniu – potrafimy dokonać właściwego wyboru? Czy w osamotnieniu i rutynie, może zdarzyć się cud?


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją

Regulaminu imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>>

19 kwietnia 2024
18:00 — 19:00 (1h)

ul. Jana Pawła II 5

Wszyscy

Link do wydarzenia