Protokół z posiedzenia jury konkursowego w ramach 3. Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo

W dniu 18 sierpnia 2023r. jury konkursowe w składzie:

  1. Filip Marczewski
  2. Małgorzata Magda Umer-Przeradzka
  3. Jowita Budnik
  4. Andrzej Pągowski

Podjęło następującą decyzję:

III miejsce –  Nagrodę Dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury w wysokości 2000 zł otrzymuje Jakub Dolny z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, autor filmu pt. „Wielki Mały Gigant”.

 Za piękną formę graficzną, zaskakujący i nowoczesny pomysł scenariuszowy oraz wpisanie tradycyjnej legendy w życiową mądrość.

II Miejsce – Nagrodę Sponsora ASPI w wysokości 3000 zł otrzymuje Mateusz Żegliński z Akademii Sztuki w Szczecinie, autor filmu pt. „Słoń”.

Za ciekawą formę, doskonałe zdjęcia, stworzenie fascynującego bohatera i wciągającą grę aktorską.

I Miejsce – Nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk w wysokości 10.000 zł otrzymuje Maciej Białoruski z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, autor filmu pt. „4 psy”.

Za umiejętne ujęcia całego życia człowieka i psa w małej pigułce. Dla filmu bardzo krótkiego, „bo po co dużo mówić i pokazywać, skoro w ciągu dwóch można pokazać wszystko…”.

Jury Konkursu filmów krótkometrażowych dla studentów i absolwentów polskich szkół filmowych i artystycznych w ramach 3. Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo.

ORGANIZATORZY:
 
KREACJA PRO
PATRONAT HONOROWY:
Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki
PARTNER STRATEGICZNY:
SPONSOR:
ASPI – producent narzędzi dla branży drzewnej i meblarskiej
PARTNERZY: