Projekt tkacki – rekrutacja

Już w kwietniu startuje nowy projekt warsztatów tkackich w Suwalskim Ośrodku Kultury: „Mistrzyni tkacka Sabina Knoch uczy tkać tkaninę dwuosnowową” dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Mistrz Tradycji”. 
 
Zapraszamy mieszkańców i mieszkanki Suwalszczyzny do udziału w nieodpłatnej nauce tkania tkaniny dwuosnowowej!
Warsztaty skierowane są do osób pełnoletnich, zainteresowanych tradycją, rękodziełem i rzemiosłami tekstylnymi, pasjonatów. Ze względu na formę warsztatów oraz ich cel, zależy nam na osobach, które dzięki nabytym umiejętnościom będą mogły kontynuować tradycje tkackie  naszego regionu.
Nauka planowana jest od podstaw, zatem jeśli nigdy nie siedzieli Państwo przy krośnie, nie stanowi to problemu (a wprost przeciwnie – gorąco zachęcamy początkujących miłośników tekstyliów do udziału: nikt nie wytłumaczy i nie nauczy lepiej niż nasza Mistrzyni!), ale i zaawansowani tkacze i tkaczki z pewnością nauczą się czegoś nowego (i również mogą aplikować do udziału)!
 
Nauka tkania będzie się odbywała od kwietnia do grudnia i zakończy się wystawą prac uczestników.
Warsztaty będą odbywać się 3 dni w tygodniu (wtorek – czwartek) w godzinach 9.00 – 15.00 (po początkowym etapie nauki i wytkaniu pierwszej pracy, możliwa będzie pewna elastyczność godzin warsztatowania).
Warsztaty projektowe przeznaczone są dla osób dorosłych.
Udział w warsztatach projektowych jest bezpłatny, SOK zapewnia narzędzia i materiały do nauki. 
 
Pierwszeństwo udziału  w projekcie mają:
– mieszkańcy Suwalszczyzny (miasto Suwałki, powiat suwalski, sejneński  augustowski)
– osoby, które nie uczestniczyły we wcześniejszych projektach tkackich SOK oraz takie, które uczestniczyły we wcześniejszych projektach tkackich SOK jednokrotnie lub dwukrotnie.
 
Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne
26 marca 2024 (wtorek) o godz. 11.00 w Pracowni Tkackiej SOK (ul. Noniewicza 71, II piętro, s. 208).
 
Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres email: magdalena.zielinska@soksuwalki.eu lub dostarczyć do siedziby SOK przy ul. Noniewicza 71 do 1 kwietnia 2024. 
Kandydaci zostaną poinformowani o wynikach rekrutacji 9 kwietnia 2024.
Pierwsze zajęcia projektowe odbędą się 16 kwietnia 2024.
 
Liczba miejsc ograniczona! Organizator dokona wyboru uczestników spośród chętnych, biorąc pod uwagę miejsce zamieszkania (pierwszeństwo mają mieszkańcy Suwalszczyzny), poziom zaawansowania (pierwszeństwo mają osoby początkujące), dotychczasowe doświadczenia z rękodziełem, w tym rzemiosłami tekstylnymi oraz deklarowany sposób i możliwości wykorzystania nabytych umiejętności tkania i jego kontynuacji.. 
 
Informacji udziela: Magdalena Zielińska, tel. +48 87 563 85 45, email: magdalena.zielinska@soksuwalki.eu