ASPI sponsorem działań i partnerem SOK

W czwartek, 29 grudnia 2022 roku, dr Ignacy Ołów, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury i Piotr Szyszkowski, prezes zarządu suwalskiej spółki ASPI – producenta narzędzi dla branży drzewnej i meblarskiej, podpisali porozumienie o partnerstwie w realizacji projektów kulturalnych przez SOK.

To już kolejny rok, kiedy Suwalski Ośrodek Kultury ma możliwość partnerskiej realizacji projektów, przy wsparciu lokalnych przedsiębiorców. Spółka ASPI po raz kolejny towarzyszyć będzie Suwalskiemu Ośrodkowi Kultury przy realizacji ważnych wydarzeń kulturalnych.

W 2023 roku spółka ASPI obejmie mecenatem takie flagowe imprezy Suwalskiego Ośrodka Kultury jak: Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży “Wigraszek”, Suwałki Blues Festival, Jarmark Kamedulski, Festiwal Filmowy Wajda na Nowo oraz Międzynarodowe Spotkania z Monodramem “O Złotą Podkowę Pegaza”. Wsparcie ASPI umożliwi realizację działań artystycznych o zasięgu ponadlokalnym i międzynarodowym, w szczególności tych skierowanych do dzieci i młodzieży. Suwalska firma ASPI– Mecenas Kultury Suwałk – podkreśla, że stawia na rozwój młodych talentów oraz zaznacza istotną rolę uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych przez dzieci i młodzież.