ODWOŁANE | ZPiT Suwalszczyzna zaprasza!

Listopadowa muzyczna pocztówka od Zespołu Pieśni i Tańca SUWALSZCZYZNA to muzyczno-wokalne impresje pokazujące między innymi najbardziej popularne i znane fragmenty z repertuaru Zespołu. W programie najlepsze z najlepszych oraz kilka nowości, czyli tańce narodowe, suwalskie oraz – premierowe w repertuarze Suwalszczyzny – tańce huculskie.

UWAGA! Wydarzenie odbędzie się w innym terminie.

Piątek, 20.11.2020, godz. 19.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5
Bilety 20 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
liczba miejsc ograniczona zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym

Zespół Pieśni i Tańca ,,Suwalszczyzna” to niezaprzeczalnie najbardziej roztańczony ambasador suwalskiej kultury. Każdy ich koncert to wydarzenie. 20 listopada artyści zaprezentują program oparty na pieśniach oraz tańcach narodowych i ludowych oraz nowe układy, które miały swoja premierę podczas jubileuszu trzechsetlecia nadania Suwałkom praw miejskich w sierpniu tego roku. W programie nie zabraknie eleganckiego i wdzięcznego mazura z opery “Straszny Dwór”, energicznie cwałującej polski Kowalewskiego oraz dynamicznych, przepełnionych góralską werwą tańców huculskich w choreografii Roberta Śliżewskiego. W tle przepiękna, zapadająca w ucho, oryginalna muzyka świetnie zagrana przez Kapelę Zespołu pod kierownictwem Krzysztofa Krzesickiego.

Zdjęcia: Adam Mazo


Zespół Pieśni i Tańca Suwalszczyzna to jeden z najstarszych zespołów folklorystycznych w Polsce. Od blisko siedemdziesięciu lat kontynuuje wielopokoleniowe dzieło i jest ambasadorem suwalskiej i narodowej kultury. Repertuar Zespołu obejmuje pieśni i tańce narodowe, ze szczególnym uwzględnieniem tradycji wielokulturowej Suwalszczyzny. Zespół jest laureatem nagrody Prezydenta Miasta Suwałk Włócznia Jaćwingów (2017) oraz zdobywcą prestiżowego tytułu Podlaskiej Marki Roku, zwycięzcą Plebiscytu o Nagrodę Podlaskich Konsumentów (2017).

Kategoria: Aktualności, Muzyka i taniec, Wydarzenia nadchodzące