Znani i mniej znani. Zapraszamy do udziału w VII Przeglądzie Dziecięcej Twórczości Plastycznej

Inspiracją młodych artystów biorących udział w tegorocznym przeglądzie będą ludzie Suwalszczyzny. Wybitne postaci, które są ważne dla naszych lokalnych społeczności i o których należy pamiętać – Alfred Wierusz-Kowalski, Maria Konopnicka, Andrzej Wajda, prof. Andrzej Strumiłło oraz wielu, wielu innych, czasem mniej znanych. Na prace czekamy do 25 listopada br. 

W ciągu blisko 300-letnich dziejów Suwałk swoje losy złączyło z miastem, ale i całym regionem Suwalszczyzny, wiele znanych i cenionych postaci. Dla części z nich Suwałki były miejscem urodzenia, inni związali się z nimi na krócej lub dłużej, czasami osiadając tu na stałe. Czy ich znamy, czy pamiętamy? Udział w Przeglądzie Dziecięcej Twórczości Plastycznej to znakomita okazja, żeby taką wiedzę poszerzyć, a uczucie dumy z tak znakomitych krajanów przelać na kartkę papieru.

Drogie Dzieci, rok 2020 okazał się bardzo szczególny, przynosząc nam wiele niespodzianek i ograniczeń. Trzeba było nauczyć się funkcjonować w nowej, trudnej rzeczywistości, między innymi wirtualnego kontaktowania się z najbliższym otoczeniem. Teraz przyszedł czas na nadrabianie zaległości związanych z Waszą pracą twórczą.

Znakomitą okazją do tego jest jubileusz 300-lecia Suwałk, który, zainaugurowany 2 marca, potrwa do końca 2020 roku.Wielu ważnych ludzi ukształtowało to miasto, narzuciło mu swoją wizję i nadało charakter. Wśród nich nie zabrakło artystów, poetów i ludzi nauki. W Suwałkach urodził się jeden z najwybitniejszych polskich malarzy Alfred Wierusz-Kowalski, którego prace są znane na całym świecie. W gronie zasłużonych suwalczan są również: najznakomitsza poetka polskiego realizmu Maria Konopnicka, światowej sławy reżyser Andrzeja Wajdę oraz tworzący na Suwalszczyźnie wszechstronny artysta prof. Andrzej Strumiłło.

Mogłabym wymienić jeszcze nazwiska wielu osób, czasem może mniej znanych, ale także w jakiś sposób zasłużonych Suwałkom i Suwalszczyźnie. Również miejsca, w których mieszkacie, mają swoje wybitne postaci, które są dla Was i Waszych społeczności ważne i o których należy pamiętać. Możecie je namalować lub narysować i w ten sposób utrwalić tę pamięć. Serdecznie zapraszam i czekam na Wasze prace. Halina Mackiewicz, Pracownia Plastyczna Centrum SOK

Regulamin VII PDTP Suwałki 2020 >>
Karta zgłoszenia VII PDTP Suwałki 2020 >>

VII Przegląd Dziecięcej Twórczości Plastycznej jest organizowany przez Pracownię Plastyczną CENTRUM Suwalskiego Ośrodka Kultury. Sponsorem nagród jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział w Suwałkach.


 

Kategoria: Dla dzieci, Sztuki wizualne, Wydarzenia nadchodzące