Zmiana Wachty zagra podczas Szant przy Starej Łaźni

Jaki ląd odkryjemy razem z muzykami Suwalskiej Formacji Szantowej Zmiana Wachty? Bliski, czy daleki, na pewno bardzo muzyczny i rozkołysany. Jak wiadomo, szanty i piosenki żeglarskie najlepiej brzmią śpiewane grupowo, więc przybywajcie tłumnie.

niedziela, 23.08.2020, godz. 18:00
Bulwary nad Czarną Hańczą

wstęp wolny | prowadzenie: Krzysztof Masłowski

Zespół wykonuje współczesną piosenkę żeglarską zabarwioną folkiem polskim, francuskim i irlandzkim. Utwory są zabarwione tanecznymi rytmami żywej polki, bujającej bossa-novy, a także klimatycznymi balladami oraz tradycyjnym śpiewem a’capella. Repertuar zespołu to utwory autorskie, które są efektem wydania pierwszej płyty zespołu pod nazwą “Wigierski Rejs”, która została wydana w lipcu 2010 roku. Zespół z powodzeniem koncertuje na terenie Suwałk, Suwalszczyzny oraz w różnego rodzaju tawernach żeglarskich i portach żeglarskich. Co roku ZMIANA WACHTY uświetnia swoimi występami cykliczne imprezy na Suwalszczyźnie: “Suwalski Maraton Szantowy” oraz “Regaty o błękitną wstęgę Wigier” w Starym Folwarku. Na koncertach grupa wspomaga się również znanymi piosenkami żeglarskimi we własnych aranżacjach i opracowaniach. Do najważniejszych osiągnięć zespołu można zaliczyć podwójną nagrodę, czyli zajęcie II miejsca oraz Nagrody Publiczności na XXIV Festiwalu Piosenki Żeglarskiej “KOPYŚĆ 2008” w Białymstoku oraz zdobycie I miejsca na Festiwalu “Jeziorak Szanty” w Iławie w 2009 roku oraz udział w konkursie na “Shanties 2010” w Krakowie.

Obecny skład zespołu: Emil Kulbacki – śpiew, Krzysztof Masłowski- gitara, mandolina, śpiew, Andrzej Raczyło – akordeon, śpiew, Edward Darmetko – gitara basowa, śpiew.

Uczestnictwo w koncercie jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym. Uczestnicy wydarzenia są również zobowiązani do przestrzegania Regulaminu koncertów Szanty przy Starej Łaźni 2020 oraz stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych, m.in. do obowiązku zakrywania ust i nosa lub zachowania minimum 2-metrowego dystansu od innych osób.

Szanty przy Starej Łaźni 2020:

   • 2.08.2020
    Za Horyzontem

    • 9.08.2020
     AQQ Augustowska Flota Śpiewająca

     • 23.08.2020
      Suwalska Formacja Szantowa Zmiana Wachty

      • 30.08.2020
       Trzecia Miłość

Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >> 
Regulamin koncertów Szanty przy Starej Łaźni 2020 >>
Oświadczenie o stanie zdrowia – dorośli >>
Oświadczenie o stanie zdrowia – dzieci >>

 

Kategoria: Aktualności, Archiwum, Muzyka i taniec