Zmiana Wachty zagra Na Dywaniku u Marii

Choć spotykamy się w centrum miasta, mamy nadzieję, że nie zabraknie wilków morskich, jeziornych i rzecznych. Na koncertowym firmamencie Muzycznych Konstelacji jasno zabłyśnie suwalska formacja Zmiana Wachty. W programie znane szanty i piosenki żeglarskie zabarwione folkiem polskim, francuskim i irlandzkim oraz klimatyczne ballady.

sobota, 8 i 29.08.2020, godz. 20.00
plac Marii Konopnickiej

wstęp wolny

Suwalska Formacja Szantowa ZMIANA WACHTY powstała w 2006 r. W repertuarze zespołu oprócz szeroko pojętych szant znajdują miejsce utwory flamandzkie i własne kompozycje. Muzycy koncertowali między innymi w Niemczech, na Litwie  i we Francji. Zespół jest laureatem nagród i wyróżnień na festiwalach „Kopyść, „Shanties”  zdobywając uznanie publiczności. Zespół z powodzeniem koncertuje na terenie Suwałk, Suwalszczyzny oraz w tawernach i portach żeglarskich. Na koncertach grupa wspomaga się również znanymi piosenkami żeglarskimi we własnych aranżacjach i opracowaniach. Do najważniejszych osiągnięć zespołu można zaliczyć podwójną nagrodę, czyli zajęcie II miejsca oraz Nagrody Publiczności na XXIV Festiwalu Piosenki Żeglarskiej “KOPYŚĆ 2008” w Białymstoku oraz zdobycie I miejsca na Festiwalu “Jeziorak Szanty” w Iławie w 2009 roku oraz udział w konkursie na “Shanties 2010” w Krakowie.

Zespół tworzą: Emil Kulbacki (śpiew), Andrzej Raczyło (akordeon, śpiew), Krzysztof Masłowski (gitara, śpiew), Edward Darmetko (gitara basowa, śpiew).

Sponsorzy: PPHU Sosenka Małgorzata Borkowska, Firma usługowa Michał Bielski, Ayda PHU Ayad Abbas Abeyd.

Uczestnictwo w koncercie jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym. Uczestnicy wydarzenia są również zobowiązani do przestrzegania Regulaminu koncertów Na Dywaniku u Marii – Muzyczne Konstelacje 2020 oraz stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych, m.in. do obowiązku zakrywania ust i nosa lub zachowania minimum 2-metrowego dystansu od innych osób.

Koncerty Na Dywaniku u Marii – Muzyczne Konstelacje 2020:

 • 18.07.2020 >> Piano Blues Band
 • 19.07.2020 >> Karina & Just_in / Danza Astrale
 • 25.07.2020 >> MUV
 • 26.07.2020 >> Piotr Bakal z zespołem
 • 1.08.2020 >> The Boars
 • 8.08.2020 >> Zmiana Wachty
 • 22.08.2020 >> Radioaktywni
 • 29.08.2020 >> Zmiana Wachty

Sponsorzy koncertów:

 • PPHU Sosenka Catering Sosenka
 • Firma usługowa Michał Bielski
 • Ayda PHU Ayad Abbas Abeyd – Bar Ayda


Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >>  
Regulamin koncertów Na Dywaniku u Marii – Muzyczne Konstelacje 2020 >>
Oświadczenie o stanie zdrowia – dorośli >>
Oświadczenie o stanie zdrowia – dzieci >>

 

Kategoria: Archiwum