Zmiana Wachty Szanty przy Strarej Łaźni

Ostatni raz w tym sezonie, Szanty przy Starej Łaźni już 4 września 2022. W rytm nadmorskich melodii tym razem wprowadzi nas Zmiana Wachty.

4.09.2022, godz. 18.00
Bulwary nad Czarną Hańczą 

wstęp wolny

W rytm nadmorskich melodii wypłyniemy w muzyczny rejs pełen słońca, wiatru i przygody. 4 września na suwalskich bulwarach usłyszymy szantowe granie – o godz. 18.00 wystąpi Zmiana Wachty. 

Zespół “Zmiana Wachty” wykonuje współczesną piosenkę żeglarską zabarwioną folkiem polskim, francuskim i irlandzkim. Utwory zawierają elementy tanecznych rytmów żywej polki, bujającej bossa novy, a także klimatycznych ballad oraz tradycyjnych śpiewów a capella. Repertuar zespołu to utwory autorskie, które są efektem wydania pierwszej płyty zespołu pod nazwą “Wigierski Rejs”, która została wydana w lipcu 2010 roku. Zespół z powodzeniem koncertuje na terenie Suwałk, Suwalszczyzny oraz w różnego rodzaju tawernach żeglarskich i portach żeglarskich. Co roku “Zmiana Wachty” uświetnia swoimi występami cykliczne imprezy na Suwalszczyźnie: “Suwalski Maraton Szantowy” oraz “Regaty o Błękitną Wstęgę Wigier” w Starym Folwarku. Na koncertach grupa wspomaga się również znanymi piosenkami żeglarskimi we własnych aranżacjach i opracowaniach. Do najważniejszych osiągnięć zespołu można zaliczyć podwójną nagrodę, czyli II miejsce oraz Nagrodę Publiczności, na XXIV Festiwalu Piosenki Żeglarskiej “KOPYŚĆ 2008” w Białymstoku, zdobycie I miejsca na Festiwalu “Jeziorak Szanty” w Iławie w 2009 roku oraz udział w konkursie na “Shanties 2010” w Krakowie.

 


Skład zespołu:

  • Emil Kulbacki – śpiew
  • Krzysztof Masłowski – gitara, mandolina, śpiew
  • Andrzej Raczyło – akordeon, śpiew
  • Edward Darmetko – gitara basowa, śpiew

Program koncertów:

  • 14.08.2022 >> Mietek Folk
  • 21.08.2022 >> Mazurski Rejs
  • 28.08.2022 >> EKT Gdynia
  • 4.09.2022 >> Zmiana Wachty

 

 

 

 

 


Uczestnictwo w koncercie jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury  

 


 

Kategoria: Archiwum