Zimowa Akademia Artystyczna 2022

Zimowa przerwa od szkoły już niedługo. Zapewniamy, że z nami odpoczynek od szkoły nie będzie nudny. Suwalski Ośrodek Kultury w każdej z pracowni skrywa mnóstwo atrakcyjnych zajęć. Sprawdźcie, co nasi instruktorzy proponują na czas wolny od szkolnych obowiązków.

24.01-5.02.2022
Suwalski Ośrodek Kultury

Oferta Suwalskiego Ośrodka Kultury na ferie zimowe w terminie  24.01-5.02.2022 r. Szczegóły >>

W Suwalskim Ośrodku Kultury przygotowaliśmy moc atrakcji dla kreatywnych i ciekawych świata dzieci i młodzieży. Na fanów gier wszelkiego rodzaju czekamy z historycznymi planszówkami (młynek, alquerque, hnefatafl, senet). Wraz z Magdaleną Zielińską będziecie też mogli własnoręcznie przygotować notes, idealny na powrót do szkoły.

Prawdziwe cuda, m.in: ozdoby z papieru i drewna, maskotki i lalki, zabawki przytulanki, gniotki, decoupage, a nawet mydełka będzie można wykonać podczas warsztatów rękodzieła. Zajęcia w Pracowni Rękodzieła i Rzemiosła poprowadzi Lidia Żyniewicz oraz Halina Lutyńska.

Tych, którzy patrzą na świat kolorów zapraszamy na plastyczne zajęcia artystyczne do Pracowni Sztuk Pięknych prowadzonej przez Mieczysława Iwaszkę. Lekcję o sztuce poprowadzą również Halina Mackiewicz oraz Andrzej Zujewicz w oparciu o prezentowane w Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20 prace Henriego de Toulouse-Lautreca.

Twórcze warsztaty w Galerii Sztuki Stara Łaźnia przygotowały Alina Chmielewska oraz Izabela Giczewska. Po artystycznym wyzwaniu zachęcamy do wzięcia udziału w kreatywnym zwiedzaniu po aktualnych wystawach w galerii.

Na rozśpiewanych czeka z Anna Szafranowska z Suwałki Gospel Choir.  Na miłośników folkloru czekać będą też warsztaty śpiewu tradycyjnego. Na zajęcia wokalno instrumentalne zaprasza natomiast Tomasz Kierejsza.

Teatromanom polecamy udział w warsztatach teatralnych z Grażyną Filipowicz-Karp i Teatrem LUSTRO. Młodsi będą mogli stworzyć lalki teatralne z Joanną Łupinowicz, a starszym polecamy spotkania z Mirosławą Krymską z Pracowni Przytulisko Wyobraźni oraz seans sensoryczny w pracowni Klaudii Kozakiewicz.

Będziecie też mieli okazję na kilka dni przenieść się do świata magii. W tym celu spróbujemy skompletować ekwipunek magika z prawdziwego zdarzenia. Wspólnie wyczarujemy różdżki i eliksiry, a na koniec poznamy tajniki wróżbiarstwa. 

Ponadto, zapraszamy młodych kinomanów na “Retro-bajki” czyli bajkowe seanse filmowe!

Uwaga! Z przykrością informujemy, iż z przyczyn niezależnych od Suwalskiego Ośrodka Kultury planowane na 3 lutego 2022r. zajęcia “Historyczne planszówki” nie odbędą się. 

Przepraszamy za niedogodności.

Pracownie artystyczne, w których będą odbywały się zajęcia:

PRACOWNIE MUZYCZNE

Instruktor – Anna Szafranowska, e-mail: anna.szafranowska@soksuwalki.eu
Instruktor – Tomasz Kierejsza, e-mail: tomasz.kierejsza@soksuwalki.eu

PRACOWNIE TEATRALNE

Instruktor – Mirosława Krymska, e-mail: miroslawa.krymska@soksuwalki.eu
Instruktor – Grażyna Filipowicz-Karp, e-mail: grazyna.filipowicz_karp@soksuwalki.eu
Instruktor – Klaudia Kozakieiwcz, e-mail: klaudia.kozakiewicz@soksuwalki.eu
Instruktor – Joanna Łupinowicz,  e-mail: joanna.lupinowicz@soksuwalki.eu
Instruktor – Dorota Skłodowska, e-mail: dorota.sklodowska@soksuwalki.eu

PRACOWNIA RĘKODZIEŁA I RZEMIOSŁA

Instruktor – Lidia Żyniewicz, e-mail: lidia.zyniewicz@soksuwalki.eu
Instruktor – Halina Lutyńska, e-mail: halina.lutynska@soksuwalki.eu

PRACOWNIE PLASTYCZNE

Instruktor – Mieczysław Iwaszko, e-mail: mieczyslaw.iwaszko@soksuwalki.eu
Instruktor – Halina Mackiewicz, e-mail: halina.mackiewicz@soksuwalki.eu
Instruktor – Andrzej Zujewicz, e-mail: andrzej.zujewicz@soksuwalki.eu

PPRACOWNIA DZIEDZICTWA KULTUROWEGO

Instruktor – Magdalena Zielińska, e-mail: magdalena.zielinska@soksuwalki.eu

GALERIA SZTUKI STARA ŁAŹNIA

Instruktor – Alina Chmielewska, e-mail: alina.chmielewska@soksuwalki.eu
Instruktor – Izabela Giczewska, e-mail: izabela.giczewska@soksuwalki.eu

W czasie ferii zimowych w pracowniach artystycznych: Studio Piosenki Świetlik (prow. Emil Kulbacki), Studio Tańca Radość (prow. Iryna Popova), Studio Tańca Dotyk (prow. Ewa Niedźwiecka), Studio Dance Academy (prow. Mihail Nikolov), Studio Tańca Flex (prow. Dominika Milewska), Pracownia Plastyczna GoArt (prow. Karina Sosnowska), Pracownia Ceramiki (prow. Olga Wielogórska), odbywają się zajęcia zgodnie z tygodniowym harmonogramem pracy. Zapraszamy!


Wydarzenie odbędzie się w aktualnym reżimie sanitarnym, a jego uczestnicy są zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych, m.in.: zakrywania ust i nosa środkami ochrony osobistej, używania płynu odkażającego dłonie, zachowania przepisowej odległości i złożenia pracownikowi obsługi widowni obowiązkowego, pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony SOK (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Szczegóły w Regulaminie imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Kategoria: Archiwum