Zgłoś się do Przeglądu Muzyki Ludowej Suwalszczyzny

Do udziału w przeglądzie zapraszamy muzyków, śpiewaków, kapele, zespoły i solistów tradycyjnych. Przegląd będzie pełnił funkcję kwalifikacji do przyszłorocznego, 56. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Na zgłoszenia czekamy do 20 listopada. Wydarzeniu towarzyszy koncert suwalskich laureatów ubiegłorocznego festiwalu.

27.11.2021, godz. 12.00
Sala Granatowa, ul. Noniewicza 71

wstęp wolny

zamów transport door-to-door >>

Zapraszamy muzyków, śpiewaków, kapele, zespoły i solistów tradycyjnych do udziału w Przeglądzie Muzyki Ludowej Suwalszczyzny, który odbędzie się w sobotę, 27 listopada 2021 r. w siedzibie Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Noniewicza 71. Przegląd będzie pełnił funkcję kwalifikacji do przyszłorocznego, 56. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Wykonawców oceniać będzie profesjonalne jury etnomuzykologiczne.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: magdalena.zielinska@soksuwalki.eu do 20 listopada 2021 r. O dokładnej godzinie i warunkach prezentacji, jak również o wynikach przeglądu zakwalifikowani uczestnicy zostaną poinformowani drogą mailową. Szczegółowych informacji udziela Magdalena Zielińska z Pracowni Dziedzictwa Kulturowego Suwalskiego Ośrodka Kultury, tel. 87 563 85 45.

Oprócz przeglądu solistów, zespołów i kapel ludowych i tradycyjnych (kwalifikacje do 56. Ogólnopolskiego Festiwalu w Kazimierzu), w programie wydarzenia znalazła się także prelekcja Magdaleny Zielińskiej z Pracowni Dziedzictwa Kulturowego SOK „Etnograf wchodzi nieproszony…” o zadaniach, roli i etyce zawodu etnografa, planowana na godz. 16.30. Na zakończenie goście wydarzenia będą mieli przyjemność wysłuchać koncertu suwalskich laureatów 55. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą – początek około godz. 17.30.
 
Suwalski Ośrodek Kultury organizuje Przegląd Muzyki Ludowej Suwalszczyzny we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Suwałkach.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury i w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy wydarzenia są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

Kategoria: Archiwum