ZPiT Śląsk. Koncert na 70-lecie zespołu

A TO POLSKA WŁAŚNIE – w jubileuszową trasę koncertową po całej Polsce wyrusza Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. St. Hadyny pod dyrekcją Dyrektora Zbigniewa Cierniaka. Artyści zaprezentują widzom najpiękniejszy i najbardziej znany repertuar ze swojego 70-letniego dorobku, który stanowi już kanon polskiego tańca narodowego i ludowego. 

19.03.2022, godz. 19.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 100, 120 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK 

zamów transport door-to-door >>

A TO POLSKA WŁAŚNIE – w jubileuszową trasę koncertową po całej Polsce wyrusza Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. St. Hadyny pod dyrekcją Dyrektora Zbigniewa Cierniaka. Artyści zaprezentują widzom najpiękniejszy i najbardziej znany repertuar ze swojego 70-letniego dorobku, który stanowi już kanon polskiego tańca narodowego i ludowego. Zespół Pieśni i Tańca Śląsk to niezaprzeczalnie ambasador Polskiej Kultury Narodowej, Kultury przez duże K. Każdy ich koncert to prawdziwe widowisko, bez względu na to, czy występują w Polsce, czy w najdalszym zakątku świata. Podczas jubileuszowego występu zespół zaprezentuje się na scenie w składzie ok. 100 artystów. Przepiękne stroje w jakich zobaczymy artystów ZPiT Śląsk swoją przebogatą kolorystyką i formą perfekcyjnie oddadzą nastrój wykonywanych utworów. Przeważającą część jubileuszowego programu stanowią kompozycje i opracowania muzyczne Stanisława Hadyny, Wojciecha Kilara i układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej oraz Juraja Kubanki, Władysława Stefanika i Jarosława Świątka – twórców potęgi i sławy Zespołu Śląsk. Artyści zaprezentują ponadczasowe utwory, takie jak: Karolinka, Ondraszek, Hej te nasze góry oraz tańce: Taniec chustkowy, Krakowiak, Tańce górali podhalańskich oraz wiele innych znanych kompozycji muzycznych i choreograficznych. Świętujmy zatem razem ten piękny jubileusz, drugiej takiej okazji już nie będzie!

 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

Kategoria: Archiwum