Zapraszamy na Podlaski Pomost Kultury

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza w imieniu Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Animacji na szkolenie adresowane do lokalnych animatorów, edukatorów, pracowników domów kultury, świetlic i bibliotek oraz organizacji pozarządowych.

Środa, 18.04.2018 r. godz. 10:00-14:00
Sala prób SOK, ul. Jana Pawła II 5

1) Podlaski Pomost Kultury – realizowany w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury. To już trzecia edycja tego projektu, w ramach którego odbywają się atrakcyjne, bezpłatne warsztaty oraz dofinansowania własnych projektów na rzecz edukacji kulturowej. To wielka szansa dla animatorów kultury, by zrealizować pomysły, na które dotychczas nie mieli funduszy. Podczas spotkania dowiemy się, jak przygotować wniosek.

2) Pomost Dla Niepodległej – to szansa dla lokalnych domów kultury województwa podlaskiego na realizację projektów kulturalnych związanych ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach tego przedsięwzięcia przeznaczamy fundusze na wsparcie projektów o charakterze historyczno-patriotycznym i obywatelskim. Na spotkaniu dowiemy się, o jakie pieniądze i na jakie konkretne wydarzenia można się ubiegać.

3) VIII Ogólnopolska Giełda Projektów – coroczne spotkanie animatorów kultury z całej Polski organizowane wspólnie z narodowym Centrum Kultury. Wydarzenie służy zaprezentowaniu najciekawszych działań animacyjnych z całej Polski. W tym roku tematem przewodnim jest „animacja+świętowanie”. Dowiemy się, jakie projekty zrealizowane w ciągu ostatnich pięciu lat można zgłaszać na giełdę. Zostaną zaprezentowane atrakcyjne wydarzenia – warsztaty i wizyty studyjne, z których za darmo będzie można skorzystać.

4) Digitalizacja –bezpłatne trzygodzinne szkolenie z tego, jak sprawdzić, które z naszych dokumentów, nagrań są wartościowe, jak je w prosty sposób zabezpieczyć, utrwalić w formie cyfrowej, a także jak je udostępnić. Na szkolenie zapraszamy nie tylko pracowników domów kultury, ale także szkół, urzędów, działaczy organizacji pozarządowych oraz lokalnych badaczy, pasjonatów historii. Szkolenie ma przekonać, że cyfrowa archiwizację można przeprowadzić w prosty sposób, bez konieczności inwestowania w drogi sprzęt.

wstęp wolny

Kategoria: Archiwum