Zapraszamy do Pracowni Teatralnej STÁSIMON

Zapraszamy wszystkich miłośników teatru do nowej pracowni STÁSIMON! W programie m.in. warsztaty teatralne, historia teatru i kina oraz działania krążące wokół zagadnienia ciałopozytywności. Od listopada ruszają zajęcia dla dzieci 8-13 lat. Nie zabraknie również warsztatów dedykowanych młodzieży, gdzie uczestnicy zanurzą się w świat polskich animacji!

Sala 2.24, ul. Jana Pawła II

zamów transport door-to-door >>

Zapraszamy wszystkich miłośników teatru do nowej pracowni STÁSIMON! W programie m.in. warsztaty teatralne, historia teatru i kina oraz działania krążące wokół zagadnienia ciałopozytywności.

Zapisy: klaudia.kozakiewicz@soksuwalki.eu

  • poniedziałki, godz. 16.00 -17.00 (dzieci w wieku wieku 5-7 lat)
  • wtorki, godz. 16.00- 18.00 (dzieci w wieku 8-13 lat)
  • WARSZTATY | czwartki, godz. 17.00-19.00 (młodzież w wieku 13+)

Dzieci (wiek 8-13)

Zajęcia te będą oparte na zabawach dziecięcych, kierując się tezą Jana Dormana o teatrze: „zabawy dzieci w teatr, w którym dziecko spełnia się jako pełnoprawny twórca”.Warsztaty będą poruszać aktualne problemy oraz zagadnienia, jakie wynikną z potrzeb powstałej grupy. Podczas zajęć będziemy wykorzystywać język teatru do dyskusji i refleksji nad wybranymi zagadnieniami. W całym procesie twórczym metoda ta pozwoli stworzyć z uczestnikami autorski spektakl. Uczestnicy będą mogli wybrać czy owoc pracy nad spektaklem będzie miał formę przedstawienia, teatru słuchowiska czy performance.”

 


 
Młodzież w wieku 13+
listopad-grudzień, godz. 17.00-19.00 | Jesienne warsztaty teatralne wokół polskiej animacji

Podczas warsztatów wyruszymy w podróż do świata polskiej animacji. Poszczególne zajęcia będą poświęcone jednemu filmowi. Uczestnicy zajęć będą wykonywali zadania poruszające zagadnienia z konkretnej animacji, zagłębiając się w jej stylistykę oraz fabułę. Zwieńczeniem każdych zajęć będzie wspólny seans filmowy. 


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury i w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy wydarzenia są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

Kategoria: Archiwum