Zapraszamy do kolędowania z grupą Shamrock. Tym razem 4 stycznia

Koncert kolęd w wykonaniu Shamrock – folk music group
Piątek, 4.01.2019, godz. 19:00, Przystanek Rozmarino, ul. Kościuszki 75

Kolędy są nieodłączną częścią świąt Bożego Narodzenia. Nie może ich zabraknąć, podobnie jak kapusty z grzybami, choinki czy opłatka. Warto jednak nie śpiewać ich tylko dlatego, że tak nakazuje tradycja i nie wpychać ich między śledzia a sernik. Kolędy są piękne i tym bardziej zapraszamy wraz z grupą Shamrock do skupienia się na nich w wyjątkowej atmosferze wspólnego kolędowania. Pierwsza okazja była 26 grudnia w kościele parafii p.w. bł. Anieli Salawy. 4 stycznia zapraszamy natomiast do Rozmarino!

wstęp wolny

A jaka jest Shamrockowa kolęda?

Bardzo nastrojowa i radosna. Bo kolęda może być zagrana i wyśpiewana na wiele sposobów. Zespół opracował niespotykany dotąd program artystyczny, w którym łączy tradycyjną muzykę celtycką w jej najbardziej nastrojowym brzmieniu, z utworami bożonarodzeniowymi. Połączenie klimatów muzyki folkowej z pięknymi pieśniami sakralnymi dało zupełnie nową przestrzeń artystyczną skłaniającą do wyciszenia i zadumy oraz radości z przyjścia Jezusa na świat. W naszym świątecznym programie można odnaleźć całe bogactwo celtyckiej muzyki od skocznych jigów po nastrojowe ballady wplecione w nasze rodzime kolędy. W programie pojawią się takie kolędy jak: “Przybieżeli do Betlejem”, “Skrzypi wóz”, “Gore gwiazda”, “A wczora z wieczora”, “Z narodzenia Pana”, “Mizerna cicha”, “Cicha noc” oraz Shamrockowe kolędy “Jeszcze nie Czas” i “W świąteczny dzień”.

Shamrock to folkowa formacja, charakteryzująca się żywiołowym brzmieniem i niezwykłą energią grania. Powstała w 1995 roku, od początku kojarzona jest z muzyką celtycką. Nazwa oznacza trójlistną koniczynkę – symbol Irlandii, zaś utwory znajdujące się w repertuarze grupy to zarówno jigi i reele, do jakich przywykło ucho znawców gatunku, jak i zaaranżowane na Shamrockowy sposób energiczne i dynamiczne utwory zaczerpnięte z tradycji muzycznej irlandzkiej i polskiej, a także te bardziej współczesne stylistycznie.

Kategoria: Archiwum

                               
Image Widget