#WajdanaNowo Zapisy na warsztaty filmowe

Jeśli jesteś ciekaw jak lepiej grać, reżyserować, napisać scenariusz, filmować, montować ujęcia, organizować pracę przy realizacji filmu lub chcesz odkryć swój talent – te warsztaty są właśnie dla Ciebie! Warsztaty odbywają się w ramach Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo, a poprowadzi je znany i ceniony aktor i reżyser teatralny pochodzący z Suwałk, Marek Cichucki.

16-21.08.2021, godz. 9.00-13.00
SOK, ul. Noniewicza 71

Zapraszamy na warsztaty filmowo-multimedialne, które odbędą się od 16 do 21 sierpnia 2021 r. w godz. 9.00-13.00, w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Noniewicza 71. Poprowadzi je Marek Cichucki, absolwent łódzkiej Szkoły Filmowej, doświadczony aktor teatralny i filmowy. Jest autorem warsztatów teatralnych i filmowych dla dzieci i dorosłych, reżyser przedstawień teatralnych i muzycznych, laureat licznych nagród za role teatralne oraz reżyserię. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży od od 14 lat, jednak do spróbowania swoich sił zachęcamy również młodszych pasjonatów kina.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy: festiwalfilmowy@soksuwalki.eu

W treści wiadomości należy wpisać imię i nazwisko, adres mailowy oraz telefon kontaktowy.

Rekrutacja trwa do 12.08.2021 r.

Wiadomość dla zapisanych kandydatów: Przychodząc na warsztaty należy zabrać ze sobą (w miarę możliwości) sprzęt do rejestracji obrazu (np. kamerę, aparat cyfrowy, telefon komórkowy), statyw, program do obróbki obrazu/filmu (np. w telefonie komórkowym).

Warsztaty, realizowane są w ramach stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego, są częścią programu Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo. Festiwal odbywający się od 19 do 21 sierpnia w Suwałkach ma być formą uczczenia znamienitego twórcy i próbą przybliżenia, zwłaszcza młodemu pokoleniu, osiągnięć polskiej kinematografii. Pokazy filmów Wajdy, prewernisaż wystawy namalowanych przez Andrzeja Pągowskiego na nowo plakatów do filmów Wajdy, konkurs filmów krótkometrażowych z pulą nagród 15.000 zł, spotkania z gwiazdami polskiego kina czy kino plenerowe – to tylko niektóre punkty bogatego programu festiwalu poświęconego twórczości Andrzeja Wajdy. Udział potwierdzili m.in.: Maja Komorowska, Aika Tarasow, Antoni Rodowicz i Krystyna Zachwatowicz-Wajda. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest grafik i plakacista Andrzej Pągowski. Festiwal poprowadzi filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny Łukasz Maciejewski. Wydarzenie odbywa się pod patronatem jego pomysłodawczyni Krystyny Zachwatowicz-Wajdy, a także prestiżowych instytucji związanych z filmem – Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, Wajda School oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Głównym organizatorem Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo jest Miasto Suwałki i Suwalski Ośrodek Kultury we współpracy z firmą Kreacja Pro Andrzeja Pągowskiego. 

Głównym organizatorem Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo jest Miasto Suwałki i Suwalski Ośrodek Kultury we współpracy z firmą Kreacja Pro Andrzeja Pągowskiego. Wydarzenie odbywa się pod patronatem jego pomysłodawczyni Krystyny Zachwatowicz-Wajdy a także prestiżowych instytucji związanych z filmem – Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, Wajda School oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Organizatorzy

 

 

Sponsor

Patronat medialny
 

Kategoria: Archiwum