EDUKACJA REGIONALNA

region pracownia

Zajęcia z zakresu edukacji regionalnej umiejętnie pokazują skąd jesteśmy, atrakcyjnie wprowadzają w historię, tradycje i kulturę naszego regionu i budują więź z „małą ojczyzną”. Szczególnie cenne dla dzieci, które poprzez zabawę poznają autentyczny świat swej społeczności i kształtują poczucie tożsamości.

Oferta pracowni edukacji regionalnej dla grup zorganizowanych >>


PPRACOWNIA RĘKODZIEŁA I RZEMIOSŁA
W programie: poznanie współczesnych technik zdobniczych, dekoratorskich i rękodzielniczych, doskonalenie zdolności manualnych, nabywanie umiejętności społecznych podczas wspólnych zabaw, a także wzbogacenie wiedzy o Suwalszczyźnie, o dawnym i współczesnym rzemiośle, ginących zawodach itp.
Instruktorzy: Halina Lutyńska i Lidia Żyniewicz

PRACOWNIA KULTURY TRADYCYJNEJ
W programie:
 spotkania z twórcami ludowymi, nauka rzemiosła ludowego, szerzenie wiedzy o Suwalszczyźnie, o dawnym i współczesnym rzemiośle, konsultacje dla studentów, zespołów folklorystycznych i miłośników regionu
Instruktorzy: Helena Kozłowska

UWAGA!

Z uwagi na remont budynku Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Noniewicza 71, zajęcia w pracowni tkackiej SOK zostały z dniem 19.09.2018 r. przeniesione do Sali Regionalnej Kościoła pw. Chrystusa Króla przy ul. Papieża Jana Pawła II 3. Terminy zajęć: wtorki i środy, godz. 10.00-15.00.

                               
Image Widget