Zaduszki muzyczne. Opowieść o pamięci dźwięków

Mottem koncertu jest sentencja św. Ambrożego: ” Kochaliśmy ich za życia, nie zapominajmy i po śmierci”. W nastrój zadumy i refleksji muzycznie wprowadzą nas Agata Gulbierz, Milena Łukasiewicz-Miszkiel, Krzysztof Masłowski oraz zespół Dino Jazz Band i debiutująca na scenie SOK grupa Dryf. Zanurzmy się w dźwiękach, niech nas niesie ich pamięć.

Sobota, 31.10.2020, godz. 19.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

wstęp wolny | wejściówki dostępne w kasie SOK
liczba miejsc ograniczona zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym

Nostalgiczny koncert zaduszkowy za pomocą muzyki, która jak pamięć, jest przecież wieczna, wprowadzi nas w nastrój listopadowego czasu, kiedy wspominamy tych, którzy odeszli. Piękne poetyckie piosenki wykona ciepłym głosem Agata Gulbierz. Klimatyczne interpretacje standardów jazzowych przedstawi Milena Łukasiewicz-Miszkiel. W świat ballady przeniesie nas Krzysztof Masłowski. Na scenie pojawią się swingowy DINO JAZZ BAND w składzie: Zbigniew Skucz na perkusji, Bogdan Wieczorek na klawiszach, Andrzej Jasiński na gitarze basowej, Wiesław Jarmoc na gitarze. Gościnnie z zespołem zaśpiewa Milena Łukasiewicz-Miszkiel. Pojawi się także debiutująca na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury grupa DRYF w składzie: Anna Poniatowska – instrumenty perkusyjne, Leszek Kozłowski – perkusja, Andrzej Jasiński – gitara basowa i Wiesław Jarmoc – gitara. Tę muzyczną podróż ścieżkami pamięci wzbogaci klimatyczna scenografia autorstwa znakomitej fotografki, Barbary Zawojskiej.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy zajęć są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

Kategoria: Archiwum