Natalia Szroeder zachwyci talentem

Jej piosenki zdobywają szczyty krajowych list przebojów. Zachwyt fanów twórczością wokalistki potwierdzają dziesiątki milionów wyświetleń na platformie YouTube oraz ogromne zainteresowanie koncertami. Obdarzona słuchem absolutnym Natalia Szroeder karierę zaczynała w programie „Od przedszkola do Opola”, teraz występuje z największymi.

Sobota, 11.08.2018, godz. 19:00 
ul. Kościuszki / ul. Mickiewicza

scena na ul. Kościuszki przy parku Konstytucji 3 Maja
wstęp wolny |
po koncertach plenerowych odbędzie się pokaz sztucznych ogni

Mimo zaledwie dwudziestu jeden lat jej dotychczasowe sukcesy sprawiły, że uznawana jest za jedną z najzdolniejszych i najbardziej popularnych wokalistek młodego pokolenia. Ze sceną oswajała się już od czwartego roku życia – wtedy właśnie wystąpiła w programie „Od przedszkola do Opola”. Co istotne jednak: nie było to jedyne spotkanie Natalii z muzyką w tym okresie. Wspierana przez rodzinę, która uwrażliwiła ją na sztukę, obdarzona słuchem absolutnym oraz talentem do gry na skrzypcach, Natalia szybko zaadaptowała się w kręgach artystycznych, poznając istotę muzyki z nowej perspektywy oraz otwierając się jednocześnie na jej zupełnie nowy wymiar.

Przełomem w karierze Natalii było zwycięstwo w „Szansie na Sukces”, gdzie wykonała utwór „Cicha woda” z repertuaru Maryli Rodowicz. Później jej debiutancki singiel, „Jane”, został kaszubskim hitem lata, utrzymując się przez wiele tygodni na liście przebojów stacji telewizji Viva Polska. „Jane” pojawiła się również w 4fun.tv, a radio RMF FM gościło ją w czołówce Poplisty przez kilka tygodni. Krótko po pierwszym solowym singlu ukazał się duet nagrany z Liberem, „Wszystkiego na raz”, który otworzył Natalii drzwi do prawdziwej kariery, ale przede wszystkim do najważniejszych festiwali muzycznych w kraju, w tym między innymi: Sopot Top Trendy, Sopot Top of the Top, Eska Music Awards, Lato Zet i Dwójki, Sabat Czarownic, Festiwal Piosenki Rosyjskiej. Piosenka z miejsca podbiła listy przebojów i przez kilka tygodni z rzędu utrzymywała się wśród najczęściej granych utworów w kraju.

W maju roku 2013 ukazał się kolejny singiel w wykonaniu Natalii i Libera, „Nie patrzę w dół”. Podobnie jak poprzedni utwór, przez długi czas był najczęściej granym utworem w Polsce. W tym samym czasie Natalia wzięła udział w jubileuszowym koncercie Ireny Santor, „Tych lat nie odda nikt” występując na tej samej scenie z między innymi: Zbigniewem Wodeckim, Rafałem Brzozowskim oraz Markiem Piekarczykiem. Niedługo po tym, do sprzedaży trafił jej drugi singiel – “Tęczowy”, który trafił do rozgłośni radiowych w całej Polsce, plasując się w czołówce list przebojów. Nie minęło kilka miesięcy, a światło dzienne ujrzał kolejny solowy utwór Natalii, „Nie pytaj jak”, którego współautorką tekstu była sama wokalistka.

W 2014 roku artystka wzięła udział w Young Stars Festival, przedsięwzięciu muzycznym, mającym na celu propagowanie twórczości młodzieży w Polsce, wystąpiła też na koncercie jubileuszowym Ryszarda Rynkowskiego podczas Festiwalu Opole 2014. W lipcu, podczas koncertu Radia ZET i Dwójki w Toruniu, Natalia z Liberem zdobyli nagrodę publiczności w kategorii Najlepszy występ za wykonanie utworu “Nie patrzę w dół”. Niecały miesiąc później na rynku ukazał się następny singiel Natalii i Libera, „Teraz ty”, który stał się niekwestionowanym przebojem lata. We wrześniu 2015 roku ukazała się “Samosiejka”, utwór promujący 10-lecie programu Dzień Dobry TVN.

Jesienią 2015 roku Natalia wzięła udział w czwartej edycji programu “Twoja twarz brzmi znajomo” (Polsat). Jej interpretacja wykonanego w tym show utworu Whitney Houston była szeroko komentowana na całym świecie, między innymi w brytyjskim dzienniku „The Mirror”. W tym samym czasie przygotowywała się już do premiery singla „Lustra”. Piosenka ta została wytypowana przez słuchaczy do udziału w koncercie Grand Prix w Opolu jako jedna spośród najlepszych utworów ostatniego 25-lecia polskiej muzyki rozrywkowej. Z utworem tym Natalia brała też udział w eliminacjach do konkursu Eurowizji 2016.

W październiku 2016 roku ukazał się krążek solowy Natalii, “NATinterpretacje”. Płytę tę, poza wspomnianymi “Lustrami”, promowały jeszcze utwory “Domek z kart”, “Powietrze” oraz “Zamienię Cię”. Szczególny wymiar debiutanckiego wydawnictwa Natalii podkreśla fakt, że jest ona współautorką większości tekstów oraz muzyki, którą można usłyszeć na płycie. Ogromne zainteresowanie twórczością wokalistki oraz przychylność jej fanów potwierdzają dziesiątki milionów wyświetleń na platformie YouTube oraz ogromne zainteresowanie trasą koncertową promującą wydawnictwo. Album “NATinterpretacje” zadebiutował na 15. miejscu polskiej listy przebojów – OLiS.

W 2017 roku Natalia wzięła udział w dwudziestej edycji „Tańca z Gwiazdami”, gdzie dzięki swojej ciężkiej pracy i wytrwałości udowodniła wszystkim, że oprócz talentu wokalnego posiada również talent taneczny. W maju, wraz ze swoim partnerem Janem Klimentem, zwyciężyła jubileuszową edycję tego najpopularniejszego w Polsce show, a wykonany przez nich finałowy taniec określony został najlepszym występem freestyle’owym wszystkich dotychczasowych edycji.

W czasie trwania programu premierę miał czwarty singiel promujący debiutancki album „NATinterpretacje” – „Zamienię Cię”. W zaledwie trzy tygodnie od premiery teledysk do tego utworu przekroczył granicę trzech milionów wyświetleń na platformie YouTube, podbijając jednocześnie największe listy przebojów w kraju.


Sprawdź program Jarmarku Kamedulskiego 2018 >> 

Kategoria: Archiwum