Za Kurtynką lekcja o Polsce dla najmłodszych

Teatr pod Orzełkiem wraz z profesorem Hilarym Szczebrzeszyńskim zabiorą Was w niezwykłą podróż po Polsce. Razem z bohaterami przedstawienia odwiedzimy Baranią Górę, miejsce narodzin królowej polskich rzek Wisły, złożymy wizytę Smokowi Wawelskiemu w Krakowie, a stamtąd udamy się na nadwiślańskie plaże Warszawy, gdzie spotkamy Warsa i Sawę.

Piątek, 24.05.2019, godz. 8.30, 10.00, 11.30
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 9 zł w kasie SOK 
rezerwacje: tel. 87 563 85 06, 563 85 08, 563 85 18

Obowiązują zniżki dla beneficjentów programu Suwalska Karta Mieszkańca >> 
________________________________________
spektakl dla grup zorganizowanych

Profesor Hilary Szczebrzeszyński zaprasza młodych widzów na lekcję o Polsce opowiedzianą poprzez legendy z nad Wisły. Teatralne czary zamieniają profesora w lalkę małego Hilusia, który wyławia z rzeki koronę Królowej Wisły i, tak jak widzowie, zostaje obdarowany opowieściami o nadwiślańskich grodach. Spektakl zabierze dzieci na Baranią Górę, miejsce narodzin największej polskiej rzeki, gdzie rozpocznie się bajanie w uroczystym towarzystwie Królowej Polskich Rzek. Aktorzy z pomocą pięknych lalek witrażowych przedstawią legendę o Smoku Wawelskim z Krakowa oraz opowieść o powstaniu Warszawy – legendę o Warsie i Sawie. Widzów teatralnej lekcji będzie również czekało nietypowe i ciekawe zadanie domowe. 

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie warsztatowe „Lalki witrażowe”. 

Młodych artystów, którzy chcieliby wystąpić na naszej Scenie dla Ciebie, która rozpocznie przedstawienie, prosimy o przesłanie zgłoszenia do 20.05.2019 na adres grazyna.filipowicz_karp@soksuwalki.eu.


 

Kategoria: Archiwum