ODWOŁANE | Za Kurtynką: Księżycowe opowieści Teatru Małe Mi

Zapraszamy na rodzinny spektakl lalkowy „Księżycowe opowieści” Wędrownego Teatru Lalek Małe Mi. Pięć niezwykłych opowieści z ciekawych zakątków świata. Usłyszymy bajki i przypowieści o księżycu z bardzo odległych miejsc. Każda historia zilustrowana piękną scenografią i z wyjątkowymi lalkami autorstwa Kasi Szpilkowskiej.

UWAGA! Wydarzenie odwołane.


Sobota, 14.11.2020, godz. 10.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5
Bilety 20 zł
KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
liczba miejsc ograniczona zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym

 Spektakl „KSIĘŻYCowe OPOWIEŚCI” przedstawia pięć pięknych historii filozoficznych zaczerpniętych z różnych kultur. Jest bajka afrykańska, żydowska, dwie opowieści zaczerpnięte z mitologii indiańskiej i historia z dalekiego Nepalu. Zilustrowane przepiękną scenografią i lalkami autorstwa Katarzyny Samosiej, zadają uniwersalne pytania i jednocześnie w mądry, zabawny, ciepły, przystępny dla najmłodszych widzów sposób – odpowiadają na nie. Postacią łączącą wszystkie historie jest Luna, Selene, Sahar, Moon, Czandryma, Miesiąc, czyli… Księżyc, który:

od Świtu Świata Ziemię okrąża,
patrzy na nas z góry,
chowa się w studni na samym dnie,
siada na gałęzi, na parapecie,
na szczycie palmy i na meczecie.
Uszy nastawia, oczy wypatruje,
historie ciekawe w kieszenie pakuje.
A gdy do domu ze świata wraca,
to na swym Tronie Księżycowym siada.
Wszystkie gwiazdy zlatują wnet,
na aksamicie nieba siadają Księżycowych Opowieści słuchają.

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie warsztatowe pt. “Księżycowe kroki”. Chętnych do wzięcia udziału w “Scenie dla Ciebie” zapraszamy do zgłoszeń na e-mail: grazyna.filipowicz_karp@soksuwalki.eu do 10 listopada 2020 r.

Spektakl dla dużych i małych od 3 lat.
Czas trwania spektaklu: ok. 45 minut.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy zajęć są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

 

Kategoria: Dla dzieci, Wydarzenia nadchodzące