Za Kurtynką: Koziołek Matołek

“Koziołek – mądra głowa – błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa…” Odwiedza różne miejsca, przeżywa niezwykłe oraz pouczające przygody. Poznaje ciekawe historie i postacie, mierzy się z własnymi słabościami i lękami. Pomimo trudności ani na chwilę nie opuszcza go optymizm i poczucie humoru. Czy dotrze do Pacanowa? Spektakl to znakomita i zabawna adaptacja szkolnej lektury w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora w Łomży.

19.11.2021, godz. 9.00 i 11.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II

spektakl dla grup zorganizowanych (5+)   |   pobierz ofertę >>

bilety: 16 zł w kasie SOK   |    rezerwacje: tel. 87 563 85 18, 08
Z  Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%

zamów transport door-to-door >>
________________________________________

„Koziołek Matołek” jest adaptacją komiksu autorstwa Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Ten wierszowany spektakl w założeniu ma być doskonałą zabawą dla całej rodziny! Tytułowy Koziołek wyrusza w podróż w poszukiwaniu Pacanowa. Odwiedza różne miejsca, przeżywa niezwykłe oraz pouczające przygody. Po drodze poznaje ciekawe historie i postacie. W czasie wędrówki wpada w tarapaty i mierzy się z własnymi słabościami i lękami. Pomimo trudności ani na chwilę nie opuszcza go optymizm i poczucie humoru. Koziołek potrafi zamienić swoje kłopoty w zabawę i zawsze budzi wokół siebie radość, a zarazem uczy, że wytrwałość oraz chęć zdobywania wiedzy pomagają w osiągnięciu celu. Do Pacanowa nie dociera. Szczęścia będzie szukał nadal. Historia z przymrużeniem oka, będąca „kartką ze starej fotografii”, pełna zwrotów akcji, wykorzystująca rozmaite środki scenicznego wyrazu.

Twórcą tytułowej postaci Koziołka Matołka jest Kornel Makuszyński autor niezwykle popularnych utworów dla dzieci i młodzieży, takich jak: “Panna z mokrą głową”, “Awantura o Basię”, czy też “Szatan z siódmej klasy”. Ilustracje są natomiast dziełem Mariana Walentynowicza – rysownika, architekta i pedagoga, który jest autorem pierwszych kolorowych polskich historyjek obrazkowych opublikowanych na łamach prasy. Pomysł opowieści o koziołku powstał podczas pobytu Makuszyńskiego w sanatorium. Wspominał o tym Walentynowicz w wywiadzie dla „Słowa Powszechnego”: To był nasz wspólny pomysł. W siedzibie Makuszyńskiego w Otwocku szukaliśmy bohatera do książeczki obrazkowej dla dzieci. Przejrzeliśmy wszystkie zwierzęta, poczynając od kota i psa, a kończąc na zwierzętach egzotycznych. Doszliśmy do wniosku, że wszystko już było. Chcieliśmy czegoś nowego. Przyszedł mi na myśl kozioł. Kozioł, koziołek, koziołek Matołek.

Autor: Kornel Makuszyński
Adaptacja i reżyseria: Jarosław Antoniuk
Scenografia: Przemysław F. Karwowski
Muzyka: Bogdan E. Szczepański
Choreografia: Jacek Gębura
Animacje: Justyna Sołomianko
Obsada: Beata Antoniuk, Michał Kucharski, Daria Głowacka, Tomasz B. Rynkowski, Julia Sacharczuk, Rafał Swaczyna.

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie warsztatowe “Poznajemy teatr”. Młodych artystów zachęcamy do zaprezentowania się na Scenie dla Ciebie – zgłoszenia do 17.11.2021 na adres: grazyna.filipowicz_karp@soksuwalki.eu.

spektakl dla dzieci od 5 lat
czas trwania spektaklu: ok. 60 minut + ok. 15 minut spotkanie warsztatowe


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury i w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy wydarzenia są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

Kategoria: Archiwum