Za Horyzontem otworzy cykl szantowych koncertów przy Starej Łaźni

Wzrok żeglarza sięga do granicy horyzontu… kto chce zobaczyć, co jest dalej i dalej, tego nie może zabraknąć na sierpniowych koncertach szantowych na Bulwarach nad Czarną Hańczą. Razem z zespołem “Za horyzontem” wypłyniemy w pierwszy muzyczny rejs pełne słońca, wiatru i przygody. Gościem specjalnym wieczoru będzie zespół Shamrock.

niedziela, 2.08.2020, godz. 18:00
Bulwary nad Czarną Hańczą

wstęp wolny | prowadzenie: Krzysztof Masłowski

Za Horyzontem jest zespołem żeglarsko-folkowym z Wrocławia. Ma duże doświadczenie sceniczne – od wielu lat koncertuje na dużych i małych scenach na całym świecie. Zespół zdobył kilka ważnych nagród i odwiedził wielokrotnie ze swoją muzyką największe festiwale szantowe i folkowe
w Polsce, Holandii, Niemczech, Francji, Anglii, Norwegii, Czechach oraz za oceanem w Stanach Zjednoczonych. Zespół gra własny, autorski materiał przeplatany tradycyjną muzyką irlandzką. Na koncertach pokazuje to, co jest wyjątkowego w muzyce żeglarskiej – świat morza widziany oczami kobiet. Karierę karierę żeglarsko-szantową rozpoczął 4 lipca 2003 roku, kiedy pierwszy raz zawitali na festiwal piosenki żeglarskiej. Później przez zespół przewinęło się wielu muzyków. Każdy z nich włożył cząstkę siebie do wspólnej muzyki, dzięki czemu powstało dużo nowych utworów i aranżacje piosenek grane do dziś. Zespół zdobył kilka ważnych nagród i zaczął grać na festiwalach i koncertach w całej Polsce oraz poza jej granicami.

Shamrock to folkowa formacja, charakteryzująca się żywiołowym brzmieniem i niezwykłą energią grania. Powstała w 1995 roku, od początku kojarzona jest z muzyką celtycką. Nazwa oznacza trójlistną koniczynkę – symbol Irlandii, zaś utwory znajdujące się w repertuarze grupy to zarówno jigi i reele, do jakich przywykło ucho znawców gatunku, jak i zaaranżowane na Shamrockowy sposób energiczne i dynamiczne utwory zaczerpnięte z tradycji muzycznej irlandzkiej i polskiej, a także te bardziej współczesne stylistycznie. Rozgrzewali publiczność przed takimi sławami jak Brainstorm, Ottawan czy litewski reprezentant na Eurowizji, zespół Skamp. Shamrock  kilkakrotnie prezentował się w telewizji, a także uczestniczył w wielu audycjach Polskiego Radia. Największą sławę zyskał dzięki nominacji w roku 2003 do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Etno/Folk za płytę Celtic. Od tej pory członkowie zespołu pełnią rolę jurorów przy wyborze laureatów tej nagrody.

Uczestnictwo w koncercie jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym. Uczestnicy wydarzenia są również zobowiązani do przestrzegania Regulaminu koncertów Szanty przy Starej Łaźni 2020 oraz stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych, m.in. do obowiązku zakrywania ust i nosa lub zachowania minimum 2-metrowego dystansu od innych osób.

Szanty przy Starej Łaźni 2020:

Kategoria: Archiwum