Z SOK na szczyt tęczy! Wielki sukces suwalskiej wokalistki

Karolina Słabińska z suwalskiego zespołu Beciaki zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży “Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”. Sukcesy odnieśli też inni wokaliści z Suwałk.


Karolina w krakowskim finale wywalczyła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej brawurowym wykonaniem piosenki “Gdzie siódme niebo” autorstwa Jana Wojdaka w aranżacji Marka Zborowskiego-Weychmana. W nagrodę dostała dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz 2000 złotych.

Karolina Slabinska

Suwalczanka została uznana jedną z najlepszych spośród 130 wykonawców, których wyłoniono w wielu miastach Polski. Jednak z suwalskiej reprezentacji na krakowski finał została zauważona nie tylko Karolina Słabińska. Nagrodę publiczności otrzymała Maja Kałęka, a wyróżnienia Sebastian Walento i Karolina Kamińska – powiedział suwalki24.pl Marek Zborowski-Weychman, opiekun Beciaków.

Eliminacje do XV Ogólnopolskiego Festiwalu “Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka” odbyły się 30 listopada w Sali Kameralnej Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Wojdak

Tak śpiewa Karolina Słabińska:

Kategoria: Archiwum