“Z Duszyczki” na podstawie Rożewicza w mistrzowskim wykonaniu

Wybitna polska monodramistka Irena Jun wystąpi podczas XII Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem O ZŁOTĄ PODKOWĘ PEGAZA. Zaprezentuje spektakl “Z duszyczki” oparty na wierszach i prozie Tadeusza Różewicza.

“Z Duszyczki”
Sobota, 12.12.2015
godz. 16:00

Duża Scena, ul. Jana Pawła II 5

bilety: 10 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

Spektakl odbędzie się w ramach:

pegaz_monodram_2015

“Z DUSZYCZKI”
Monodram poetycki: proza i wiersze Tadeusza Różewicza

występuje: Irena Jun

Poeta wprowadza nas w swój świat poszukiwania wartości i sensu życia oraz głębokiej refleksji nad losem Człowieka-Poety.


IRENA JUN

Irena Jun to wybitna aktorka teatralna, reżyserka, jedna z najlepszych odtwórczyń ról Beckettowskich. Mistrzyni słowa, umiejąca połączyć dyscyplinę artystyczną z perfekcją wykonania. Debiutowała w 1957 roku rolą Maryny w „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Wacława Nowakowskiego w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Od 1972 aktorka warszawskiego Teatru Studio, wykładowca Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

P1450472

Współpracowała z wieloma ciekawymi reżyserami, m.in. z Józefem Szajną, Jerzym Grzegorzewskim, Antonim Liberą, zetknęła się z różnymi teatralnymi poetykami. W latach 90. artystka wielokrotnie sama reżyserowała przedstawienia. Były to przeważnie kameralne wieczory poświęcone wielkiej poezji polskiej. Irena Jun wystąpiła też w kilkunastu spektaklach Teatru Telewizji. Można ją było zobaczyć również w epizodach i rolach drugoplanowych w kilku filmach fabularnych, z których ostatnim był „Cwał” Krzysztofa Zanussiego.

Mistrzyni monodramu: To boskie uczucie


Patronat honorowy:

prezydent_miasta_suwalki

Organizator:

soklogopoziom

Sponsorzy:

xpressionpwik_logo2_2logoslogo_bzwbk2

Patronat:

towarzystwo kultury teatralnej tkt_logo

Patronat medialny:

Bialystok-page-001radio5 niebywale suwalkingpl-bez-slogan-v1

suwalkiinfo_logo_zawsze takie dwutygodniksuwalki24

Monodram_plakat_2015.indd

speak_jpg


jun_z_duszyczki.indd

Kategoria: Archiwum