XX Muszelki Wigier zapraszają do zgłoszeń

Roztańczone i rozśpiewane Muszelki Wigier już po raz dwudziesty! Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” to jeden z najbardziej popularnych i cenionych w Europie festiwali, wspierający i promujący dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne i wokalne oraz solistów. Również w tym roku czekamy na nowe talenty. Zapraszamy do zgłoszeń do 30.05.2020!

8-10.10.2020
Suwalski Ośrodek Kultury

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Festiwalu!

Aktualne informacje na temat XX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca Muszelki Wigier 2020 znajdują się na stronie organizatora festiwalu, Fundacji na Rzecz Rozwoju Społecznego: www.muszelkiwigier.pl

Co roku Suwałki żyją według rytmu młodych ludzi licznie uczestniczących w zmaganiach konkursowych, panelach warsztatowych, spotkaniach integracyjnych i koncertach – wszystko to w ramach jednego wydarzenia dedykowanego miłośnikom tańca i śpiewu – „Muszelek Wigier”. Misją festiwalu było i jest wspieranie i promowanie młodych talentów. Organizatorzy chcą, żeby był początkiem kształtowania artystycznych osobowości, ale również inspiracją dla opiekunów uzdolnionej młodzieży. Warto podkreślić, że „Muszelki Wigier” umożliwiają nie tylko prezentację swoich umiejętności przed liczną publicznością, ale również otrzymanie nominacji na inne festiwale odbywające się w Polsce i za granicą (m.in. w Koninie, Kielcach, Włoszech, Bułgarii, Chorwacji).

Organizatorom bardzo zależy na tym, aby laureatów festiwalu odpowiednio uhonorować, a wszystkim uczestnikom zapewnić atmosferę obiektywnej oceny, docenienia ich talentu i wspierania pracy. Uczestnicy suwalskiego festiwalu walczą o Grand Prix oraz o Złotą, Srebrną i Brązową Muszelkę Wigier w dwóch podstawowych kategoriach: taniec i śpiew. Laureaci występują w otwartym dla szerokiej publiczności uroczystym koncercie finałowym. Przede wszystkim jednak „Muszelki Wigier” mają być okazją do stworzenia festiwalowej wspólnoty utalentowanych młodych ludzi. Pozwolić na wymianę doświadczeń i wrażeń oraz prezentację możliwości, skonfrontować i zweryfikować dokonania z sobie podobnymi pasjonatami, a także ułatwić przepływ profesjonalnej wiedzy. Części konkursowej towarzyszą zajęcia warsztatowe prowadzone przez znanych i cenionych choreografów, trenerów wokalnych i reżyserów koncertów oraz spotkania integracyjne.

 


Adres do korespondencji:
Fundacja Na Rzecz Rozwoju Społecznego
ul. Noniewicza 59, 16-400 Suwałki
z dopiskiem „Muszelki Wigier 2020”

Kontakt: 
606 240 130 | zppp1@wp.pl | muszelkiwigier.pl

Kategoria: Aktualności, Nabór, Wydarzenia nadchodzące