XX Festiwal teatralny WIGRASZEK 2022

Już w czerwcu odbędzie się w Suwalskim Ośrodku Kultury kolejna, tym razem jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek. Po raz dwudziesty w Suwałkach zagoszczą utalentowani młodzi aktorzy z Polski i z zagranicy. Na zgłoszenia czekamy do 4 maja.

13-15.06.2022
SOK, ul. Jana Pawła II 5

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek popularyzuje amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe. Po raz dwudziesty na suwalskich scenach młodzi aktorzy dokonają podsumowania swoich dokonań artystycznych, skonfrontują się z adeptami teatru z innych zakątków Polski, a także z innych krajów. W programie festiwalu, oprócz spektakli konkursowych i towarzyszących, znajdą się również spotkania warsztatowe i animacje artystyczne.

Czekamy na zgłoszenia w dwóch kategoriach, dziecięcej: wiek od 5 do 12 lat oraz młodzieżowej: wiek od 13 do 19 lat.

Młodych aktorów oceniać będą uznani w środowisku zawodowcy. Istotna jest nie tylko gra aktorska, ale również oprawa muzyczna i plastyczna występu oraz jej walor edukacyjny. Na zwycięzców czekać będą nagrody pieniężne.


 Zgłoszenia należy nadsyłać do 4 maja

na adres Suwalskiego Ośrodka Kultury, 16-400 Suwałki, ul.Papieża Jana Pawła II 5, z adnotacją “Wigraszek 2022” należy nadesłać:

  • zarejestrowany spektakl (ogólny plan bez zbliżeń i montażu) na nośnikach cyfrowych;
  • dokładnie wypełnioną KARTĘ ZGŁOSZENIA / PARTICIPATION CARD

wersja polskojęzyczna >>

english version >> 

  • materiały informacyjno-reklamowe zespołu w języku polskim lub angielskim (drogą mailową)

REGULAMIN / REGULATION

Informacje o kategoriach wiekowych, kwalifikacji do Wigraszka, nagrodach i wymaganiach oraz inne szczegóły można znaleźć w REGULAMINIE.
wersja polskojęzyczna >>
english version >>


Informacji dotyczących festiwalu udziela dyrektor festiwalu Grażyna Filipowicz-Karp, tel. 87 563 85 44,  e-mail: grazyna.filipowicz_karp@soksuwalki.eu

 

Kategoria: Teatr, Wydarzenia nadchodzące