XVIII Międzynarodowe Spotkania o Złotą Podkowę Pegaza. Zgłoszenia do 21 października

Początek grudnia w Suwałkach to święto monodramów. W dniach 8-10 grudnia 2022 roku odbywają się XVIII Międzynarodowe Spotkania z Monodramem “O Złotą Podkowę Pegaza”. Zapraszamy utalentowaną aktorsko młodzież oraz dorosłych aktorów, amatorów i zawodowców, z Polski i zagranicy. W programie trzy dni ze znakomitym teatrem. Na zgłoszenia czekamy do 21 października 2022 r.

Festiwal: 8-10 grudnia 2022
Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Jana Pawła II 5

Międzynarodowe Spotkania z Monodramem “O Złotą Podkowę Pegaza” to konkurs, który stwarza najlepsze warunki wspierania wybitnych osobowości twórczych, promuje jedną z ciekawszych i jednocześnie najtrudniejszych form teatralnych, jaką jest monodram, w którym aktor pozostaje sam na sam z publicznością, w ciągłej relacji z widzami, skupia na sobie całą ich uwagę, porusza bądź bawi.

Do udziału w suwalskich Spotkaniach zapraszamy młodzież i osoby dorosłe, monodramistów wywodzących się z amatorskiego ruchu teatralnego, studentów szkół artystycznych oraz doświadczonych aktorów. Festiwalowi towarzyszą warsztaty teatralne, a spektakle konkursowe są otwarte dla publiczności, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży szkolnej. Spotkania to również spektakle mistrzowskie w wykonaniu wybitnych aktorów cieszących się uznaniem i popularnością wśród miłośników teatru. Festiwal to również możliwość wymiany kulturowej, współpraca i wymiana doświadczeń w zakresie warsztatu aktorskiego.

Festiwal od lat dba o wysoki poziom prezentacji stwarzając świetne warunki do wspierania wybitnych osobowości twórczych. W jury zasiadają specjaliści – aktorzy i reżyserzy scen polskich, którzy potrafią docenić kunszt aktora, kiedy za pomocą słowa i gestu wyzwala teatralną energię. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielą się podczas refleksji prowadzonych bezpośrednio po prezentacjach oraz w trakcie warsztatów aktorskich.

Dotychczasowe edycje festiwalu zyskały przyjazne grono współpracowników i sponsorów, którzy doceniają jego walory edukacyjne i wychowawcze. To zasługa jasnej wizji programowej i chęci zachowania kontekstu, specyfiki i indywidualnego charakteru festiwalu, co podkreślają przede wszystkim jego uczestnicy. Widzowie chwalą dostępność festiwalowych prezentacji, ich zróżnicowanie, aktualność i poziom. O rzeczywistej potrzebie realizacji tego typu wydarzenia świadczy rosnące zainteresowanie wykonawców monodramu. Laur „O Złotą Podkowę Pegaza” jest gwarancją jakości – laureaci suwalskiego festiwalu otrzymują propozycje prezentacji nagrodzonych spektakli na scenach teatrów zawodowych w Polsce.

Pieczę nad kondycją Spotkań od początku ich istnienia sprawuje Grażyna Filipowicz-Karp, dyrektor artystyczna przedsięwzięcia. Minione lata pokazały, że Festiwal wzbudza ogromne zainteresowanie nie tylko wśród aktorów w kraju, ale również poza granicami Polski, stąd od XV edycji działa jako międzynarodowy.


  • Regulamin XVIII Międzynarodowych Spotkań z Monodramem O Złotą Podkowę Pegaza (PDF>>)
  • Karta uczestnika XVIII Międzynarodowych Spotkań z Monodramem O Złotą Podkowę Pegaza (PDF>>)
  • Karta sceniczna XVIII Międzynarodowych Spotkań z Monodramem O Złotą Podkowę Pegaza (PDF>>)
  • Regulation The 18th International Meetings with Monodrama for the Golden Horseshoe of Pegasus (PDF >>)
  • Participation card The 18th International Meetings with Monodrama for the Golden Horseshoe of Pegasus (PDF >>)
  • Scene requirements The 18th International Meetings with Monodrama for the Golden Horseshoe of Pegasus (PDF >>)

Dodatkowe informacje: Biuro Organizacyjne Konkursu, tel. +87 563 85 44.
Dyrektor artystyczna Spotkań: Grażyna Filipowicz-Karp, tel. 513 625 229,
e-mail: grazyna.filipowicz_karp@soksuwalki.eu


Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

Kategoria: Archiwum