XV Suwalski Jarmark Folkloru

Suwalski Jarmark Folkloru to znakomita okazja, by wrócić do tradycji, poznać dorobek oraz sięgnąć do korzeni kultury ludowej Suwalszczyzny. Jarmark ukazuje bardzo ważny fragment kultury nie tylko regionu, ale całego kraju.

XV Suwalski Jarmark Folkloru
Niedziela, 27.07, godz. 10:00
park Konstytucji 3 Maja

W czasie XV Suwalskiego Jarmarku Folkloru będzie okazja poznać sztukę ludową, posłuchać muzyki dawnej, wieloetnicznej i wielokulturowej Rzeczpospolitej, spróbować specjałów kuchni regionalnej. W ten niezwykły sposób, w ciągu jednego dnia, w jednym miejscu, będzie można odbyć swoistą podróż po ziemiach nie tylko dzisiejszej Polski, ale Litwy, Białorusi i Ukrainy.

floklorikona

Część tej tradycji każdy będzie mógł zabrać do domu lub spróbować. Podczas Jarmarku będzie możliwość zakupu gotowych wyrobów twórców ludowych z regionu o uznanym dorobku twórczym, będzie można także poznać proces ich wytwarzania według najstarszych sposobów zgodnie z ludową tradycją będzie także szansa, by  skosztować i kupić tradycyjne potrawy regionalne.

Do udziału w Jarmarku zachęcamy nie tylko specjalistów od smakowitych dań regionalnych.
XV Suwalski Jarmark Folkloru: REGULAMIN przyjmowania zgłoszeń i prowadzenia handlu towarami komercyjnymi
XV Suwalski Jarmark Folkloru: KARTA ZGŁOSZENIA wystawcy

Zachęcamy także do udziału w innych imprezach SOK – KLIKNIJ i DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

Organizowanemu w ramach obchodów Roku Oskara Kolberga XV Suwalskiemu Jarmarkowi Folkloru towarzyszy Przegląd Muzyki Ludowej.

Wszystkie zespoły śpiewacze, ludowe kapele i muzycy oraz gawędziarze zapraszamy do udziału w przeglądzie i tym samym przyczynienia się do popularyzacji lokalnej kultury ludowej, popularyzacji wiedzy o Kolbergu i Roku Kolbergowski oraz upowszechnienia wiedzy o regionie wśród mieszkańców Suwałk i Suwalszczyzny.
XV Suwalski Jarmark Folkloru: REGULAMIN Przeglądu Muzyki Ludowej
XV Suwalski Jarmark Folkloru: Przegląd Muzyki Ludowej – KARTA ZGŁOSZENIA

Tak było podczas XIV Suwalskiego Jarmarku Folkloru:

Patroni medialni:

Bialystok-page-001niebywalesuwalki24suwalkiinfo_logo_zawsze takietvs24suwalszczyznapolskieradiobialystokdwutygodnik

jarmark_folkloru_2014.indd

Kategoria: Archiwum