XIX Festiwal teatralny WIGRASZEK 2021 czeka na zgłoszenia

Już w czerwcu odbędzie się w Suwalskim Ośrodku Kultury kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek. Zapraszamy młodych aktorów i grupy teatralne do udziału. Termin zgłoszeń został przedłużony do 16 kwietnia 2021 r.

16-19.06.2021
SOK, ul. Jana Pawła II 5

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek to uznany i ceniony w kraju i za granicą festiwal popularyzujący amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe. Jest wydarzeniem artystycznym, z założenia niekomercyjnym, łączącym pokazy spektakli konkursowych i towarzyszących ze spotkaniami warsztatowymi i działaniami animacyjnymi. Odbywa się corocznie od 2002 r. (z przerwą na pandemiczny 2020 r.) i na swych scenach gościł blisko 400 teatrów z Polski i zagranicy.

W 2021 r. jego uczestnicy po raz dziewiętnasty skonfrontują swoje dokonania artystyczne z adeptami teatru z innych zakątków Polski i Europy. Motywem przewodnim tegorocznej edycji są „Mosty”. Zwycięskie zespoły otrzymają nagrody pieniężne w kategorii dziecięcej (5-12 lat), młodzieżowej (13-19 lat), Grand Prix dla najlepszego zespołu festiwalu oraz przyznaną prze publiczność statuetkę.  

Mamy nadzieję, że 19. edycja festiwalu będzie mogła odbyć się offline, na żywo i z udziałem publiczności. W uzasadnionym przypadku, jeśli organizacja i realizacja Festiwalu będzie niemożliwa w założonym kształcie, zastrzegamy możliwość zmiany terminu lub odwołania wydarzenia.

Na wszystkie festiwalowe wydarzenia – wstęp wolny.


Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres Suwalskiego Ośrodka Kultury, 16-400 Suwałki, ul. Papieża Jana Pawła II 5, z adnotacją “Wigraszek 2021”. Do wypełnionej karty zgłoszenia prosimy dołączyć zarejestrowany spektakl (ogólny plan bez zbliżeń i montażu) na nośnikach cyfrowych. Termin zgłoszeń – 16 kwietnia 2021 r.

  Regulamin >>    |   Karta zgłoszenia >>    
  Regulations >>   |   Application Card  >>

Drogą mailową, na adres sok@soksuwalki.eu, należy nadesłać materiały informacyjno-reklamowe zespołu w języku polskim lub angielskim.

Informacji dotyczących festiwalu udziela dyrektor festiwalu Grażyna Filipowicz-Karp, tel. (87) 513 625 229 i (87) 563 85 37, grazyna.filipowicz_karp@soksuwalki.eu.


 

Kategoria: Archiwum, Teatr, Wydarzenia nadchodzące