XI Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem “O ZŁOTĄ PODKOWĘ PEGAZA”

XI Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem “O ZŁOTĄ PODKOWĘ PEGAZA”
11-13 grudnia 2014
Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w XI Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”. Konkurs odbędzie się w dniach 11–13 grudnia 2014 r. w Suwałkach. To unikatowa w skali kraju formuła ogólnopolskiego konkursu teatralnego na prezentacje spektaklu jednego aktora. Już niedługo szczegółowy program!

monodram_2014_baner

Impreza jest adresowana do wykonawców monodramu – młodzieży oraz dorosłych z całego kraju. Festiwal od lat dba o wysoki poziom prezentacji stwarzając świetne warunki do wspierania wybitnych osobowości twórczych. W jury zasiadają uznani specjaliści – aktorzy i reżyserzy scen polskich, którzy potrafią docenić kunszt aktora, kiedy za pomocą słowa i gestu wyzwala teatralną energię. Monodram jest bowiem bardzo wymagającym środkiem ekspresji – musi być prowadzony w ciągłej relacji z widzem – bez jego uczestnictwa, ciągłej uwagi i napięcia nie ma monodramu. O kondycję festiwalu od początku jego istnienia dba Grażyna Filipowicz-Karp – kierownik artystyczny przedsięwzięcia.

„Dzięki utalentowanym, poszukującym, niespokojnym choć wyciszonym młodym twórcom, z nieodłącznymi, zatroskanymi instruktorami, sale i korytarze ROKiS stały się prawdziwym schronieniem dla wszelkich teatromanów, młodych i dorosłych. W zabiegany czas przedświątecznego szaleństwa spotkania stają się – dla tych, którzy zdołają wysupłać parę chwil – niezwykłą okazją do wyciszenia i zwrócenia się w głąb duszy. Tu wszystko zaczyna się dziać samo i nabiera własnego rytmu. Całość wydarzeń splata magiczna atmosfera zimowej opowieści Melpomeny”.

Ten liryczny opis oddaje klimat i sens zmagań „O Złotą Podkowę Pegaza”. Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejną edycję konkursu. XI Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem odbędą się w dniach 11-13 grudnia 2014 roku.

Do udziału w XI Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjów, szkół średnich, osoby dorosłe, aktorów zawodowych i studentów szkół artystycznych.

Termin nadsyłania zgłoszeń do Biura Organizacyjnego konkursu (Suwalski Ośrodek Kultury, 16-400 Suwałki, ul. Noniewicza 71), minął 14 listopada 2014 r. Szczegóły w regulaminie!

Szczegółowe informacje dotyczące XI edycji Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem można uzyskać pod nr tel. 87/ 566 42 11 wew. 335, 563 51 84. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Pani Grażyna Filipowicz-Karp, tel. 513 625 229, e-mail: grazyna.filipowicz_karp@soksuwalki.eu.

Karta zgłoszenia do XI Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem “O Złotą Podkowę Pegaza”
Regulamin XI Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem “O Złotą Podkowę Pegaza”

Projekt SPEAK jest dofinansowany ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Miasta Suwałki

slider_speak.inddministerstwokulturyherb_Suwalk

Kategoria: Archiwum