„Foto-mandale” multiekspozycje fotograficzne

Prace Marka Wasilewskiego zobaczymy w Galerii Jednego Obrazu w lutym, „FOTO – MANDALE” multiekspozycje fotograficzne.

Galeria Jednego Obrazu
pl. J. Piłsudskiego

 

Wstęp wolny | wystawa czynna od 1.02.2023 r. do 28.02.2023 r. 

Marek Wasilewski jest znanym w środowisku suwalskim fizjoterapeutą, fotografią zajmuje się hobbystycznie. Prezentowane w lutym fotografie w GJO, inspirowane są pracami innego, znanego suwalskiego fotografika z kręgu PAcamera CLUB (którego prace pojawią się w GJO już w marcu br.). Zestaw zatytułowany „Foto-mandale”, to multiekspozycje – fotografie powstające w aparacie fotograficznym, bez udziału komputera.

Marek Wasilewski fotografią pasjonuje się od czasu pierwszej Komunii Świętej. Wówczas to dostał swój pierwszy aparat fotograficzny marki DRUCH (aparat na film typu 120, czyli dający wielkość negatywu o formacie 6×6 cm). Później, ucząc się w bydgoskim technikum, już świadomie zainteresował się fotografią. Należąc do szkolnego koła fotograficznego, był szkolnym fotoreporterem. Koło działało pod patronatem znanej wówczas w Polsce firmy fotograficznej FOTON  Bydgoszcz.

Na początku lat 90. zaczął aktywnie uczestniczyć w plenerach fotograficznych PAcamera CLUB w Suwałkach, biorąc udział w wielu wystawach zbiorowych, organizowanych przez Wojewódzki Dom Kultury (później ROKiS). Fotografie Marka Wasilewskiego ukazywały się w wielu wydawnictwach lokalnych –  prasie, folderach, kalendarzach czy albumach.


Wystawę będziemy mogli podziwiać do 28 lutego 2023.

Ekspozycję można oglądać 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Znajduje się w zabytkowym budynku dawnej miejskiej rogatki, w którym od 2008 roku mieści się Galeria Jednego Obrazu Suwalskiego Ośrodka Kultury.


Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >>