Wystawa na końcu Dróg Kontrkultury

Kulminacyjny punkt projektu Drogi Kontrkultury. Podsumowaniem tego, co wydarzyło się w trakcie czterech spotkań, które obyły się w 2015 roku, będzie wystawa prac uczestników kreatywnych sesji artystycznych i materiałów dokumentujących ich powstawanie.

Drogi Kontrkultury – wystawa multimedialna,
Galeria Patio, ul. Jana Pawła II 5

wstęp wolny | wystawa czynna do 17.03.2017
wernisaż odbył się 10.03.2017

Po czterech spotkaniach w ramach Dróg Kontrkultury, które odbywały się w Suwalskim Ośrodku Kultury w roku 2015, uzbierała się spora porcja materiałów. Czas więc na wystawę, którą zapowiadaliśmy już na samym początku cyklu i była ona założonym punktem kulminacyjnym tych spotkań. – mówi Paweł Bydelski, pomysłodawca spotkań.

Na czym polegały nasze spotkania? Było to nowatorskie działanie twórcze oparte na pobudzaniu potencjału osób uzdolnionych artystycznie, muzyków, malarzy, rysowników i twórców słowa. Każde spotkanie odbywało się według tego samego schematu, grupa muzyków zebranych trochę przypadkowo na scenie improwizowała, a malarze (za każdym razem przynajmniej dwie osoby) stawali przy sztalugach i… czekali na inspirację.

Wymiernym efektem spotkania były namalowane obrazy. Proces ich tworzenia był każdorazowo rejestrowany na video oraz fotograficznie; rejestrowano również muzykę, do której, czy na skutek której powstawały. Ich pokaz będzie ciekawym uzupełnieniem tygodniowej – od 10 do 17 marca 2017 roku – wystawy na patio Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Dodatkowym punktem wernisażu będzie także ostatnia akcja Dróg Kontrkultury. Muzycy ponownie zagrają, a malarze namalują, co im w duszy zagra. Chętnych malarzy zapraszamy z własnym blejtramem, sztalugi zapewnia organizator.

Jak dodaje Paweł Bydelski, początkowym założeniem projektu było również, aby pokazać Państwu materiały przy użyciu intensywnie używanych telewizorów, które ze swoich salonów udostępnią nam chętni, jednocześnie wyrzekając się w ten sposób korzystania z tego dobra techniki. Czekamy na odważnych, bowiem, jest ważny warunek przyjęcia telewizora na wystawę – musi być to JEDYNY telewizor w domu.

W sprawie udostępnienia sztalug i użyczenia telewizorów prosimy o kontakt z Pawłem Bydelskim (pawel.bydelski@soksuwalki.eu).


Kategoria: Archiwum